Впродовж четвертого кварталу 2012 року заплановано перевірку 254 арбітражних керівників - відповідний наказ від 25.09.2012 р. № 1419/5 підписав Міністр юстиції. З урахуванням арбітражних керівників, чию діяльність було перевірено в I - III кварталах поточного року, кількість перевірених в 2012 році арбітражних керівників складе більше 600 чоловік з 2386 осіб, що отримали ліцензію і які здійснюють відповідну діяльність в Україні.
У ході планових перевірок Мінюстом перевіряється дотримання арбітражними керівниками ліцензійних умов діяльності. Крім того, Міністерство юстиції перевіряє відповідність вимогам чинного законодавства документів, на підставі яких арбітражний керівник здійснює свою діяльність.
Як відомо, для отримання ліцензії фізична особа має бути зареєстрована як підприємець і мати вищу юридичну або економічну освіту. Згідно ліцензійних умов, арбітражний керівник (розпорядник майна, що управляє санацією, ліквідатор) не має права виконувати повноваження, якщо він є особою, яка згідно із законом вважається зацікавленою особою; є особою, що здійснювала раніше управління цим боржником - юридичною особою; є особою, якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або обіймати керівні посади; є особою, що має судимість за скоювання корисливих злочинів.
При здійсненні своїх повноважень арбітражний керівник (розпорядник майна, що управляє санацією, ліквідатор) зобов'язаний здійснювати заходи по захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську і інвестиційну діяльність боржника, його положення на ринках; не розголошувати зведення про фінансове положення боржника до дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкротом.
На арбітражних керівників покладається обов'язок виявляти ознаки фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства. Арбітражним керівникам заборонено втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника і тому подібне
За інформацією прес-служби Мінюсту.