На засіданні Комітету обговорювали законопроект № 0278яким пропонується прийняти поправки Угоді про збереження китоподібних Чорного моря, Середземного моря і прилеглої акваторії Атлантичного океану, прийняті в 2010 році. Цими поправками змінена колишня назва Угоди і уточнені окремі її положення (географічна сфера застосування, поняття субрегіону, умови охорони місця існування і так далі
Так, субрегіон залежно від певного контексту, означає або регіон, що охоплює прибережні держави Чорного моря, або регіон, що охоплює прибережні держави Середземного моря і прилеглої акваторії Атлантичного океану. Будь-яке посилання в Угоді на держави певного субрегіону повинно сприйматися як що зачіпає держави, в яких будь-яка частина їх територіальних вод знаходиться в межах цього субрегіону, і держав, судна під прапором яких беруть участь в діяльності, яка може впливати на збереження китоподібних в цьому субрегіоні.
Передбачено також, що сторони додають зусилля для створення спеціально захищених територій для китоподібних і управління ними відповідно до територій, які служать місцем існування китоподібних і (чи) які забезпечують китоподібних важливими кормовими ресурсами.
Члени комітету відмітили, що прийняття вказаних поправок підтвердить готовність України посилити співпрацю з країнами-учасницями Угоди про збереження китоподібних.
За інформацією прес-служби ВР.
Китоподібні - загін ссавців, повністю пристосованих до життя у воді. Відрізняються від риб наявністю теплокровности, легеневого дихання, залишків волосяного покриву, внутріутробним розвитком плоду і молочним вигодовуванням дитинчат, і іншими ознаками, що об'єднують їх з іншими ссавцями. Це кити, дельфіни, кашалоти.