Міністерство юстиції готується винести на розгляд Кабінету Міністрів проект Адміністративно-процедурного кодексуповідомляє прес-служба Мінюсту. За словами замміністра Інни Емельяновой, прийняття Кодексу стане радикальним кроком, спрямованим на впровадження нової ідеології функціонування органів влади.
При розробці Кодексу використовувалися кращі досягнення адміністративної науки і зарубіжний досвід, запевняють в Мінюсті. Зокрема, враховані принципи адміністративної процедури, рекомендовані Комітетом міністрів Ради Європи.
Кодексом впроваджується презумпція правомірності дій і вимог особи: адміністративний орган зобов'язаний визнавати дії і вимоги особи правомірними, поки інше не буде доведено в результаті розгляду адміністративної справи.
Впроваджується і принцип мовчазної згоди: заява особи, яка звернулася в адміністративний орган, вважається задоволеною, якщо в строк, встановлений законом для прийняття адміністративного акту, він не прийнятий і особі не була спрямована інша відповідь відносно адміністративної справи.
Ще одно нововведення - принцип єдиного вікна: адміністративний орган зобов'язаний самостійно, без залучення фізичних і юридичних осіб, організовувати здійснення максимально можливої кількості процедурних дій, витребування додаткових документів і відомостей, отримання узгоджень і виводів, необхідних для розгляду і рішення адміністративної справи.