УКБС звернулася до Нацбанку з проханням про внесення змін до Положення про порядок формування і використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях (затверджене постановою НБУ № 23 від 25.01.2012).
Щоб уникнути зайвих ускладнень при реструктуризації банками споживчих кредитів і збереження соціальної стабільності пропонується відмінити норму про заборону банкам відносити до групи несуттєвих (тобто кредитів фізособам в об'ємі до 50 тис. грн.) фінансові активи, що виникають внаслідок заміни одного активу на іншій .
УКБС звернув увагу регулятора на необгрунтованість віднесення несуттєвих активів (по суті споживчих кредитів) в групу істотних після реструктуризації, оскільки в результаті її проведення розмір кредиту істотно не міняється. Збереження вказаної норми положення примушує банки відносити споживчі кредити після реструктуризації (рефінансування) в групу істотних, що значно ускладнює для фізосіб можливості обслуговування позики у разі виникнення проблемної заборгованості. Адже включення проблемного активу в результаті реструктуризації в іншу групу означає для банку здійснення його оцінки не на портфельній (по термінах), а на індивідуальній основі, що вимагає постійного моніторингу фінансового стану позичальника (отримання інформації про прибутки і так далі).
Такі вимоги роблять процедуру реструктуризації банками проблемної заборгованості фізично неможливою, враховуючи, що споживче кредитування носить масовий характер (кумулятивний річний об'єм споживчого кредитування складає близько 80 млрд. грн.) і охоплює позичальників, що проживають в різних регіонах України.
За інформацією прес-служби УКБС.