Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Комітет радить повернути на доопрацювання законопроект про держслужбу правопорядку

20 вересня 2012, 09:13
151
0
Автор:
Реклама

Законопроект № 10579внесений народними депутатами В. Грицаком і В. Коновалюком, пропонує на базі реформованих внутрішніх військ МВС створити держслужбу правопорядку і надати їй повноваження оперативно-розшукового і розвідувального органу.

При обговоренні вже відзначалося, що сьогодні в країні остаточно не визначені суб'єкти правоохоронної системи держави, їх функції і завдання, тому передчасне впровадження положень цього законопроекту, без їх узгодження з Концепцією реформування правоохоронних органів, може створити надалі труднощі по забезпеченню реалізації концептуальних основ її побудови.

На засіданні Комітету зверталася увага і на те, що Указом Президента від 6 квітня 2012 № 252 створений Комітет з питань реформування правоохоронних органів, основним завданням якого визначено підготовку погоджених пропозицій по комплексному реформуванню правоохоронних органів України. Крім того, народні депутати відмітили, що для виконання завдань держслужби правопорядку військовослужбовці наділяються широкими і не завжди виправданими правами. Так, згідно з приписами законопроекту військовослужбовці держслужби правопорядку зможуть самостійно, без участі міліції, патрулювати вулиці, перевіряти документи, складати протоколи про здійснення правопорушень, зупиняти транспорт, затримувати і допитувати підозрюваних, вести розвідувальну і негласну оперативно-розшукову діяльність і тому подібне

На думку членів комітету, реалізація передбачених в законопроекті завдань приведе до необгрунтованого дублювання службою правопорядку функцій і завдань інших правоохоронних органів і нераціонального використання наявних сил і засобів. Зокрема, основні завдання служби частково співпадатимуть із завданнями, які покладені на СБУ, Міноборони, Службу зовнішньої розвідки і інші держоргани.

Народні депутати також відмітили, що наділ нового органу повноваженнями на проведення ОРД не узгоджується із ст. 9 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність", якою чітко визначений перелік підрозділів, що здійснюють подібну діяльність.

За інформацією прес-служби ВР.

Детальніше про законопроект читайте в матеріалі ЮРЛИГИ : "У Україні збираються захищати владу за допомогою держслужби правопорядку".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини