Асоціація правовласників і постачальників контенту, асоціація "Західна гільдія операторів кабельного телебачення", Союз кабельного телебачення України звернулися до Міністра юстиції України Олександра Лавриновичу з проханням не реєструвати рішення Національного радого з питань телебачення і радіомовлення від 29.08.2012 № 1260 "Про затвердження Правил формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги".
На думку експертів профільних асоціацій, згідно п.7 ст.39 Закону "Про телебачення і радіомовлення", надання програмної послуги абонентові здійснюється на підставі угоди між абонентом і ліцензіатом (провайдером програмної послуги)ув'язненого відповідно до чинного законодавства. Повноваження Національної ради затверджувати Правила формування програмної послуги не передбачені ні Законом "Про телебачення і радіомовлення", ні Законом "Про Національний радий України з питань телебачення і радіомовлення".
Визначення Правил формування програмної послуги, на думку кабельників, є спробою невмотивованого втручання в господарську діяльність провайдерів програмної послуги з боку Національної ради. Таким чином, Національна рада прагне вплинути на ринкові взаємини операторів з абонентами і правовласниками програм, заявляють в асоціаціях.
"Не будучи стороною договірних стосунків, Національна рада на власний розсуд збирається внести зміни господарських договорів операторів з абонентами і правовласниками телепрограм, позбавляє глядача прав впливати на формування переліку програм оператора кабельного ТБ. Ми публічно звертаємося до Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з проханням не допустити утиску прав глядача"- коментує рішення Нацради народний депутат Олена Бондаренко, президент Асоціації правовласників і постачальників контенту.
Нагадаємо, що 29 серпня Національна рада відмінила своє рішення № 1033 від 11 липня про включення цифрових телеканалів до універсальної програмної послуги (УПП) і ухвалила новий документ - "Правила формування програмної послуги в пакетах програм провайдера програмної послуги". Голова Нацради Володимир Манжосов відмітив, що вимоги регулятора до провайдерів по розширенню УПП цифровими телеканалами продовжують діяти.
Джерело: proIT.