Для ЮРЛИГИ ситуацію прокоментував учасник мітингу, оцінювач, що побажав залишитися неназваним :
"Загроза монополізації ринку оцінки виникла із-за штучного обмеження кількості суб'єктів оцінної діяльностіякі мають право займатися оцінкою для оподаткування угод з майном. Для цього був придуманий сурогатний вид вартості - "оцінна" замість "ринкової", а також введені нові вимоги для оцінювачів, які мають право цей вид вартості визначати. Це було зроблено шляхом проведення закритих курсів по навчанню і забезпеченням "спеціальним" програмним продуктом, який ніде не продається, не відомо, ким розроблений і хто власник авторських прав на нього.
Так було в червні, коли Микола Азаров відмінив схему монополізації оцінки. Зараз усе повертається знову. Будь-яка монополія призводить до того, що ціну товару/послуги диктує не ринок, а монополіст. Так і в цьому випадку, щоб окупити витрати на просування і реалізацію схеми, необхідно підвищити вартість послуги. У червні це було збільшення вартості в середньому в 5 разів. У скільки разів подорожчання буде зараз - невідомо.
Монополізація оцінної діяльності приведе до масовому закриттю дрібних суб'єктів оцінної діяльностітобто близько 70 % фірм вимушено будуть піти з ринку.
Споживач буде вимушений для отримання послуги звертатися в найближчий районний або обласний центр. Особливо сильно це нововведення ударить по кишені малозабезпечених верств населення, оскільки витрати на проведення оцінки складатимуть значний відсоток від суми угоди.
Основна проблема зараз в тому, що схему готують дуже потайно, набагато таємніше, ніж в травні-червні. На руках у оцінювачів немає практично ніяких доказів того, що відбувається. Але Україна - це велике село, інформація просочується, і це насправді відбувається".