Активізація інноваційних процесів в національній економіці є одним з пріоритетних завдань, визначених програмою економічних реформ на 2012 - 2014 роки "Багате суспільство, конкурентоздатна економіка, ефективна держава". Проте система державного регулювання і державного управління в інноваційній сфері досі мала певні недоліки, які істотно гальмували темпи інноваційного розвитку.
Раніше були не визначені основи держполітики в цій сфері, фактично були відсутні чіткі принципів держзамовлення на інноваційну продукцію, слабо погодженими були інвестиційна і інноваційна політики, а також був відсутній комплекс стимулів для створення, виробництва і споживання інновацій.
Саме цю несистемність і повинна здолати Концепція, яка вирішить три комплекси проблем - формування экономическиих (податкових, кредитних, страхових) умов прискореного розвитку інновацій; створення сучасних основ інноваційних процесів; сприяння створенню нової інституціональної бази.
Показово, що Концепцією також передбачено формування таких ключових елементів сучасної інноваційної інфраструктуриякі досі практично були відсутні в Україні. Передусім, це впровадження дієвих механізмів державно-приватного партнерства, створення кластерних моделей галузевої і регіональної співпраці при реалізації пріоритетних інноваційних проектів, формування системи інформаційно-аналітичного забезпечення реалізації державної інноваційної політики, а також створення на основі сучасних ИКТ інформаційно-аналітичної сервісної інфраструктури і відкритих баз даних ринково привабливих технологічних і організаційних інновацій в різних сферах громадської діяльності.
За інформацією Госинформнауки.