Уряд РФ встановив порядок стягування збору утилізації з автомобілів, в якому не передбачені якісь виключення для транспортних засобів, вироблених в Україні. Документ набуває чинності з 1 вересня.
Зокрема, затверджені правила стягування, числення і сплати збору утилізації відносно колісних транспортних засобів, а також повернення сплачених сум цього збору.
У документі окремо прописані правила умов, при дотриманні яких збір утилізації не сплачується відносно колісних транспортних засобів, які ввозяться в Російську Федерацію з територій держав - членів Митного союзу і мають статус товарів ТС.
Визначені правила прийняття організаціями - виготівниками колісних транспортних засобів зобов'язання забезпечити наступне безпечне поводження з відходами, що утворилися в результаті втрати вказаними транспортними засобами своїх споживчих властивостей, а також перелік видів і категорій колісних транспортних засобів, відносно яких сплачується збір утилізації, а також розмірів збору утилізації.
Також затверджений перелік видів і категорій колісних транспортних засобів, з року випуску яких пройшло 30 і більше років, які не призначені для комерційних перевезень пасажирів і вантажів, мають оригінальний двигун, кузов і раму (за наявності), збережені або відреставровані до оригінального стану і відносно яких збір утилізації не сплачується.
Стягування збору утилізації здійснюватиме Федеральна митна служба. Сплата збору утилізації здійснюється платником в російських рублях окремими розрахунковими документами за відповідним кодом бюджетної класифікації на рахунок Федерального казначейства.
Після перевірки правильності числення збору утилізації і його вступу за відповідним кодом бюджетної класифікації на рахунок Федерального казначейства митний орган проставляє у бланку паспорти транспортного засобу відмітку про сплату збору утилізації або про основу його несплати для наступної видачі паспорта відповідно до законодавства Російської Федерації.
Нагадаємо, що не так давно Прем'єр-міністр Микола Азаров переконував, що введення Росією збору на утилізацію автомобілів не торкнеться України. Але у разі введення росіянами такого збору, Україна буде вимушена удатися до відповідних кроків, що приведе до значного подорожчання продукції російського автопрома на вітчизняному ринку, повідомляв Прем'єр.
У уряді України вважають, що введення Росією з 1 вересня збору утилізації на автомобілі, що поставляються на її територію, не узгоджується з нормами договору про зону вільної торгівлі в СНД. Таке одностороннє рішення Росії суперечить Договору Євразійської комісії, згідно з яким, саме комісія є єдиним постійно діючим регулюючим органом Митного союзу і Єдиного економічного простору.
Джерело: NEWSru.ua.