Народні депутати Наталія Королівська і Олексій Логвиненко стурбувалися надмірно великою кількістю перевірок суб'єктів господарювання контролюючими органами, і пропонують змінити підходів до контрольної функції держорганів - про це йде мова в законопроекті № 11101. На думку нардепів, контролюючі органи без яких-небудь обмежень і з лишком використовують свої права. Законопроектом передбачається понизити кількість перевірокі за рахунок цього поліпшити інвестиційний і діловий клімат.
З наявних в діючому Законі про держнагляд у сфері госпдіяльності громадських стосунків, на які не поширюються його норми, пропонується залишити тільки заходи контролю за дотриманням податкового і митного законодавства, а також процедури, передбачені КоАП, заходи по ОРД, дізнанню, прокурорському нагляду, досудовому слідству і правосуддю, - тобто сфери, безпосередньо пов'язані з правопорушеннями в діяльності суб'єктів господарювання, для яких, як виняток, повинен залишитися спеціальний режим держнагляду (контролю).
Також законопроектом вводиться поняття журнал реєстрації проведення заходів державного нагляду (контролю) - тобто журнал, який ведеться підприємством в довільній формі, в якому відбиваються дати початку і закінчення заходів державного нагляду (контролю) і їх тривалість. Посадовець контролюючого органу буде зобов'язаний вность запису в такий журнал.
Крім того, автори проекту пропонують встановити вимогу про те, що держнагляд (контроль) не може здійснюватися одночасно декількома контролюючими органами.
Депутати хочуть скоротити термін здійснення планових і позапланових заходів з 15 до 10 робочих днів, і з 10 до 5 робочих днів відповідно. У проекті прописано і обмеження загальної кількості днів в році, впродовж яких можуть проводитися перевірки суб'єкта господарювання усіма контролюючими органами, - 20 робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - 10 робочих днів.
Також підприємствам пропонується надати право не допускати посадовців до перевірки, якщо закінчився сукупний термін здійснення заходів нагляду (контролю).