Як повідомляла ЮРЛИГА ще в червні - учасники ринку брали активну участь в обговорення проекту Ліцензійних умов з регулятором. Невдоволення викликали ряд вимог до приміщення охочих займатися адмініструванням фінансових активів, а також неможливість придбання в групах нерухомості. В той момент регулятор схилявся до того, що таким чином можна придбати тільки рухому річ. Судячи з тексту, регулятор стосовно більшості спірних позицій не прислухався до прохань учасників ринку.
Діяльність по адмініструванню фінансових активів для придбання товарів в групах має бути винятковим видом діяльності ліцензіата. Ліцензія видається строком на 5 років, а рішення Нацкомфинуслуг про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено у судовому порядку.
Згідно, Ліцензійним умовам, придбавати в групах можна товар, тобто окрему рухому річ або їх сукупність (окрім грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, майнових прав і обов'язків), яка має чітко визначені технічні (споживчі) характеристики.
У числі вимог, що висуваються до ліцензіата, - наявність власного веб-сайту у Інтернеті, на якому, зокрема, треба публікувати внутрішні правила, актуальну інформацію про керівників ліцензіата, інформацію про дату створення і закриття кожної групи і кількість учасників в ній.
Ліцензіат повинен мати у власності або в користуванні приміщення, яке повністю відокремлене від приміщень інших юрособ по місцезнаходженню, вказаному у виписці з Єдиного держреєстру юрособ і фізосіб-підприємців і ліцензії. Загальна площа приміщення ліцензіата повинна складати не менше 50 кв. м. Таке приміщення має бути обладнане сертифікованою охоронно-пожежною сигналізацією, а також включати окремі кімнати, а саме: операційний зал і архів.
Крім того, ліцензіат повинен щодня зберігати на окремому електронному носії інформацію про усі досконалі операції, пов'язані з веденням реєстру учасників груп.
Власний капітал ліцензіата не може бути менше 5 млн. грн.. на дату подачі заяви про видачу ліцензії.
З проектом Ліцензійних умов можна ознайомитися на сайті Нацкомфинуслуг.