"Таємниця усиновлення є порушенням Конвенції ООН про права дитини. Дитина від народження має право знати своїх батьків"- підкреслив на брифінгу Юрій Павленко. У цьому контексті він відмітив, що Сімейним кодексом передбачено право дитини з 14 років звернутися до суду і з'ясувати обставини свого усиновлення, інформацію стосовно біологічних батьків.
Крім того, Уповноважений Президента з прав дитини вважає, що треба ввести обов'язкове навчання кандидатів в усиновлювачі з тим, щоб не допустити попадання дитини сім'ю, яка не готова до його виховання.
"Таємниця усиновлення позбавляє посадовців можливості отримати об'єктивну інформацію про те, як живе і розвивається дитина, навіть якщо він знає про усыновлении - відмітив Ю. Павленко. - Фактично, у зв'язку з наявністю таємниці усиновлення, яка жодним чином не впливає на гармонійний розвиток дитини в сім'ї, девальвується функція нагляду держави за сім'ями, які усиновили дітей".
Пан Павленко також повідомив, що держслужбовці за будь-яких обставин повинні зберігати таємницю усиновлення, зокрема і тоді, коли усиновлення для самої дитини не є таємним. За розголошування таємниці усиновлення передбачена карна відповідальність посадовців від штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян до позбавлення волі на строк до 3 років.
За інформацією прес-служби Президента.