Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати хочуть змусити суб'єктів складати енергетичні баланси

13 серпня 2012, 13:38
106
0
Автор:
Реклама

Законопроект № 11065 потрібний для введення єдиних вимог формування енергетичного балансу країни, як основного засобу визначення реального рівня забезпечення економіки паливно-енергетичними ресурсами, аналізу їх динаміки, оцінки реальної потреби в енергетичних ресурсах.

Згідно з проектом енергетична статистика - це система збору, перевірки і розробки статистичних даних по виробництву, постачанню, торгівлі, запасів, перетворення і споживання енергоресурсів, необхідних для моніторингу енергетичної ситуації і ухвалення стратегічних рішень у сфері енергетики. Основними показниками енергетичної статистики є виробництво, експорт, споживання електроенергії; здобич і споживання вугілля; постачання, транзит нафти, переробка нафтової сировини і так далі; здобич, споживання, імпорт і транзит природного газу; виробництво теплоэнергии і енергії за рахунок поновлюваних джерел енергії вітру, сонця, біопалива і відходів. На основі вказаних показників буде створена постійно діюча база даних енергетичної статистики.

Енергетичний баланс країни визначає відповідність між вступом і використанням енергоносіїв на основі єдиної системи показників. Такі баланси можуть бути звітними, звідними і прогнозними (розробляється на 1, 5 і 10-30 років). Прогнозний баланс схвалюється Кабміном, і є основою для розробки енергетичних балансів областей України, АР Крим, міст Києва і Севастополя і балансів виробництва і споживання окремих видів продукції паливно-енергетичного комплексу. Схвалений прогнозний енергетичний баланс підлягає публікації у складі прогнозу економічного і соціального розвитку держави.

Проектом передбачається, що енергетичний баланс піддається економічному аналізуякий включає оцінку, виводи і пропозиції відносно відповідності стану енергозабезпечення потребам національної економіки в енергоресурсах, енергоефективності національної економіки (енергоємність валового внутрішнього продукту, споживання енергії на душу населення і так далі) і рівню енергетичної безпеки держави.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини