Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якими пільгами можуть починати користуватися суб'єкти IT- індустрії?

10 серпня 2012, 11:17
168
2
Автор:
Реклама

5 липня 2012 року ВР ухвалила Закон "Про внесення змін до розділу XX "Перехідних положень" НК відносно особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" (далі - Закон)який набув чинності 3 серпня 2012 р. Податкові пільги, затверджені законом, створюють досить преференційний податковий режим для компаній, які здійснюють діяльність в індустрії програмної продукції, і, швидше за все, широко використовуватимуться як вітчизняними, так і міжнародними компаніями. Нижче за мі наводимо короткий опис таких пільг.

Звільнення від ПДВ

З 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року від оподаткування ПДВ звільняються операції з поставки програмної продукції. Позначене звільнення застосовується до операцій з поставки програмної продукції (у тому числі, операційних систем, розважальних і учбових програм), системних програм, веб-сайтів і їх складників. Звільнення застосовується також до операцій з поставки криптографічних засобів захисту інформації.

Введене звільнення є досить важливим для українського ринку програмної продукції, оскільки деякі компанії, які здійснюють перепродаж ліцензійного програмного забезпечення кінцевим користувачам, мають істотний відтік засобів із-за податкових зобов'язань по ПДВ.

Понижена ставка податку на прибуток

З 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року суб'єкти індустрії програмної продукції, що задовольняють встановлені Законом критерії, можуть застосовувати ставку податку на прибуток підприємств в розмірі 5%. Порівняно із загальною ставкою податку на прибуток підприємств (на даний момент - 21% з поступовим зниженням до 16% до 1 січня 2014 року), така ставка надає суб'єктам індустрії програмної продукції дуже істотну перевагу.

Суб'єкти індустрії програмної продукції, які відповідно до Закону мають право на застосування пониженої ставки податку на прибуток підприємств, повинні вести окремий облік операційпов'язаних з програмною продукцією. Витрати, безпосередньо пов'язані із здійсненням діяльності з програмною продукцією (у тому числі амортизація основних засобів, які використовуються в операціях, пов'язаних з програмною продукцією), признаються в окремому обліку операцій з програмною продукцією. Загальні і адміністративні витрати розподіляються між обліком витрат по операціях, пов'язаних з програмною продукцією, і інших операціях компанії, пропорційно частини прибутків, отриманих компанією від операцій того або іншого роду.

Вимоги для застосування пільг

Компанія вважається суб'єктом індустрії програмної продукції, якщо вона задовольняє наступним критеріям:

- не Менше чим 70% доходу компанії від продажу товарів (робіт, послуг) складає дохід від операцій з програмною продукцією;

- Первинна вартість основних засобів і нематеріальних активів компанії складає не менше 50 мінімальних заробітних плат (приблизно 50 000 грн.);

- Компанія не має податкового боргу;

- Відносно компанії не розпочато провадження у справі про банкрутство.

Перелік операцій, які згідно із Законом прирівнюються до операцій з програмною продукцією, є досить широким і включає: постачання програмного забезпечення, адаптацію і модифікацію програмного забезпечення, послуги з програмування (включаючи веб-дизайн і інші подібні послуги), консультування у сфері інформатизації, розробку і створення інформаційних систем, послуги з обробки даних, створення баз даних і інші.

Для використання передбачених податкових пільг суб'єкт індустрії програмної продукції повинен звернутися до місцевої податкової інспекції для проведення спеціальної реєстрації. Податкова інспекція матиме право провести податкову перевірку для встановлення відповідності суб'єкта критеріям, передбаченим Законом. У випадку якщо компанія відповідає вимогам, встановленим Законом до суб'єктів індустрії програмної продукції, їй буде видано посвідчення об реєстрації як суб'єкта індустрії програмної продукції.

За інформацією ЮФ "Авеллум Партнерс".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини