Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Омбудсману і компанії дозволять ходити "у гості" до ув'язнених без попередження

9 серпня 2012, 15:42
188
0
Автор:
Реклама

В. Янукович подав до парламенту законопроект про внесення змін до закону про Уповноваженого з прав людини, яка передбачає надання права омбудсману притягати громадські організації для перевірок місць змісту громадян з метою недопущення тортур і інших жорстоких, нелюдяних видів звернення. За його словами, національний превентивний механізм визначатиметься як система регулярних відвідувань незалежним органом держвлади місць змісту осіб з метою попередження тортур і інших жорстоких, нелюдяних видів звернення.

"У Україні вводиться національний превентивний механізм, який обумовлений міжнародними зобов'язаннями України по факультативним протоколом до Конвенції проти тортур. Цей механізм створюватиметься на базі інституту Уповноваженого ВР з прав людини- сказав А. Портнов. - При цьому місця змісту не обмежуються місцями відбуття покарання або попереднього укладення, а торкаються усіх місць, які особа не може залишити за власним бажанням. До сфери дії національного превентивного механізму відносяться усі місця, де за рішенням суду або адміністративного органу примусово містяться особи".


До таких місць, за словами радника Президента, сьогодні віднесені ізолятори тимчасового змісту, кімнати для утримання затриманих і доставлених в органи внутрішніх справ, пункти тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства, які незаконно знаходяться в Україні, кімнати для перебування тимчасово затриманих військовослужбовців, слідчі ізолятори, карно-старанні установи, приймачі-розподільники для дітей, загальноосвітні школи і профучилища загальної реабілітації, центри медико-соціальної реабілітації дітей, спеціальна виховна установа, військовий частина, гауптвахта, дисциплінарний батальйон, спеціальний приймач для утримання особи, підданий админаресту, міський, районний, лінійний відділ орган внутрішній справа, спеціальний автомобіль, в т. ч. і спеціалізовані автомобілі з конвоєм, приміщення, кімнати для утримання підсудних, засуджених в судах, установи примусового лікування, психіатричні установи, пункти тимчасового розміщення біженців, приміщення для транзитних пасажирів в пунктах пропуску через державний кордон, будинку дитини, дитячі будинки-інтернати, притулки для дітей, загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт і позбавлених батьківської опіки, центри соціальної реабілітації дітей-інвалідів, центри соціально-психологічної реабілітації дітей, психоневрологічний інтернат, будинок-інтернат для громадянин літній вік і інвалід.

Законопроектом пропонується надати омбудсману право на укладення договорів з експертами, фахівцями, представниками громадських організацій по залученню їх до реалізації функцій національного превентивного механізму.

"Кількість осіб, яких омбудсман може залучати до реалізації цих функцій, не обмежено. Притягнені омбудсманом особи матимуть право відвідувати будь-які місця примусового змісту осіб без попередження, без отримання дозволів і без обмеження кількості таких відвідувань"- підкреслив А. Портнов. Під час таких відвідувань гарантується конфіденційне спілкування з утримуваними особами, а також отримання необхідної інформації від адміністрації установ стосовно умов утримання.

По словах А. Портнова, цей законопроект погоджений з офісом Ради Європи.

За інформацією прес-служби Президента України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини