Разом з такими прогресивними змінами, як зниження ставки єдиного соціального внеску (далі - ЕСВ) і відміна ряду неефективних платежів, Концепція містить пропозиції, які можуть істотно утруднити ведення бізнесу і звести нанівець наміри поліпшити і оптимізувати оподаткування в Україні. До останніх належать пропозиції ввести податок з обороту, відмінити максимальну величину бази нарахування ЕСВ і відновити внесок до Пенсійного фонду відносно операцій по купівлі валюти.
Введення податку з обороту по ставці 2-2,5% без урахування прибутковості окремих галузей і видів діяльності спричинить значне збільшення податкового навантаження на низькорентабельні галузі і види діяльності, і може стати для них непосильним тягарем. Податок з обороту може створити нові диспропорції в економіці і, зокрема, поставить вітчизняних виробників в невигідне становище. Як показує світова практика, податок з обороту і ПДВ одночасно практично не застосовуються. Очевидно, що паралельне застосування податку з обороту і ПДВ ускладнить систему стягування податків і негативно вплине на ведення господарської діяльності. У ЕБА вважають, що введення податку з обороту в умовах існування значних сум збитків, накопичених суб'єктами господарювання, буде украй обтяжливим для останніх.
Недоречною в Асоціації вважають і істотне додаткове навантаження на операції по купівлі валюти у вигляді 3% внеску до Пенсійного фонду. Наслідком цього стане ріст виробничих витрат, а потім і і ріст цін на товари і послуги для кінцевих споживачів на українському ринку.
Відміна максимальної величини бази нарахування ЕСВ, не приведе до детінізації виплати прибутків, а навпаки - можлива ще більша тінізація фонду оплати праці (зокрема, великих зарплат, які зараз виплачуються відкрито). У ЕБА підтримують ідею зниження ставок ЕСВ, проте не вважають за правильне прибігати до таких що дестабілізують заходам як відміна максимальної величини бази нарахування ЕСВ.
Європейська Бізнес Асоціація настоює на проведенні додаткових розрахунків очікуваного ефекту від впровадження запропонованих Концепцією змін, а також на вдосконаленні Концепції із залученням експертів і бізнесу. Проте, у будь-якому випадку поспішне впровадження запропонованих змін (наприклад, починаючи вже з 2013 р.) є неприйнятним для легального і законослухняного бізнесу.
За інформацією прес-служби ЕБА.
Також читайте про інші ініціативи відносно податкової системи: "Єдиний соцвзнос для фізосіб-підприємців хочуть зменшити в два рази".