Головною метою проекту Закону є забезпечення існуючого соціального статусу державних службовців судової влади шляхом врегулювання громадських стосунків у сфері державної служби, запобігання відтоку фахівців з судів України.
Законопроект передбачає внесення змін до ст. 24, 29, 34 і 146 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".
Таким чином, на голів місцевих, апеляційних, вищих спеціалізованих судів, пропонується покласти виконання завдань по забезпеченню організації роботи апарату відповідного суду по прийому від фізичних і юридичних осіб заяв, клопотань, інших документів, а також надання їм матеріалів судових справ для ознайомлення (зміни в ст. 24, 29, 146 Закону).
Також змінами в ст. 146 Закону передбачається віднесення до обов'язків Державної судової адміністрації :
- забезпечення необхідних умов для підвищення кваліфікації суддів і працівників апарату судів з питань користування комп'ютерною технікою і інформаційними базами даних;
- забезпечення, організації і фінансування умов перебування відвідувачів в судах (облаштування судів інформаційними вивісками, стендами і матеріалами, засобами виготовлення копій судових рішень і матеріалів судових справ, місцями очікування і задоволення природних потреб людини),
- забезпечення судів необхідними технічними засобами виготовлення копій судових рішень і матеріалів судових справ.
За словами авторів, проект захищає соціально-правовий статус державних апаратів Верховного Суду України, вищих судів України, а також державних апаратів апеляційних і місцевих судів першої інстанції, що служать, що служать.
Як вказано в пояснювальній записці, прийняття проекту Закону погодить між собою окремі статті і приведе положення окремих статей Закону "Про судоустрій і статус суддів" у відповідність із законами України "Про державну службу", "Про оплату праці", "Про відпустки".