У Раді зареєстрований урядовий законопроект № 10735розроблений Міноборони і що пропонує внести зміни Закон про оборону з метою впорядкування питань збору, охорони і забезпечення змісту військовополонених і інтернованих в особливий період.
Законопроектом пропонується надати право Кабінету Міністрів України визначати на законодавчому рівні повноваження міністерств, центральних і місцевих органів виконавчої влади і правоохоронних органів спеціального призначення по забезпеченню збору, охорони і змісту військовополонених і інтернованих в особливий період. На думку авторів, це дозволить погоджувати закони України з вимогами міжнародного законодавства у сфері поводження з військовополоненими і інтернованими.
Довідка.
Особливий період - період, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (окрім цільової), або доведення його до виконавців відносно прихованої мобілізації, або з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, і охоплює час мобілізації, військовий час і частково відновний період після закінчення військових дій (ст.1 Закону про оборону).
Военопленные - узяті в полон в ході бойових дій військовослужбовці. Полон це обмеження свободи особи, що брала участь у військових (бойових) діях, з метою недопущення його до подальшої участі в них. Право брати в полон, згідно з сучасним міжнародним гуманітарним правом, належить виключно державі в особі його військових органів; приватні особи нікого на війні брати в полон не можуть.
Інтернування - примусове затримання, переселення або інше обмеження свободи пересування, що встановлюється однією воюючою стороною для громадян іншої воюючої сторони, що знаходяться на її території, або для громадян іншої воюючої сторони, що знаходяться на окупованою першою воюючою стороною території, або нейтральною державою для військовослужбовців воюючих сторін.