ВР сьогодні ухвалила Закон (на основі законопроекту №10043) про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно розмежування земель державної і комунальної власності. Так, землями комунальної власності визначені усі землі в межах сіл, селищ, міст, окрім земельних ділянок, що знаходяться в постійному користуванні органів державної влади, державних підприємств, установ, організацій, а також земельних ділянок, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що знаходиться в державній власності. Усі інші землі (окрім земель приватної власності) через закон залишаться в державній власності.
Але головні новації Закону в тому, що прийнята до нього поправка №76 фактично відкриває шлях до продажу земель сільгосппризначеннястверджують фахівці.
Відмітимо, що замголови Комітету з питань аграрної політики і земельних стосунків Валерій Бевзенко повідомляв, що ця поправка суперечить Конституції і ст.116 Регламенту Верховної Ради.
У свою чергу, народний депутат Сергій Соболев заявив, що основний текст документу ризиків не містить, але поправка фактично знімає заборону на продаж землі сільськогосподарського призначення з нового року, оскільки передбачає створення земельного банкучерез який здійснюватиметься продаж з/х земель. "У тому випадку, якщо, не дай бог, не подовжується мораторій, автоматично усі статті, у тому числі і ця стаття закону, діятимуть. Це означає повністю відкриті шлюзи для продажу землі сільгосппризначення. Зараз це вирішуватиметься в залі, буквально протягом півгодини"- відмітив він.
Глава Госземагентства Сергій Тимченко заявляв, що Державний земельний банк повинен стати універсальною фінансовою установою, співпрацювати з комерційними банками по рефінансуванню, наданню і отриманню гарантій, а також брати на себе частину ризиків, пов'язаних з кредитуванням аграріїв. Банк надаватиме пільгове кредитування сільськогосподарських товаровиробників під заставу землі під 8-9% річних.
По матеріалах ЛIГАБiзнесIнформ.