Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроект "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" ухвалений за основу

5 червня 2012, 18:04
233
0
Реклама

Зокрема, проект закону припускає новий підхід до адвокатського самоврядування. Саме останні вирішуватиме усі питання, що відносять до компетенції інституту адвокатури. Згідно із законопроектом, органи адвокатського самоврядування самостійно вирішують питання формування високопрофесійного адвокатського корпусу, встановлення професійних стандартів і етичних вимог до здійснення адвокатської діяльності, представництва і захисту загальних інтересів адвокатів, співпраці адвокатури з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами, фінансування діяльності органів адвокатського самоврядування.

Законопроектом також передбачена адміністративна відповідальність за неправомірну відмову в наданні по запиту кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, її палат і членів інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, яка потрібна для виконання покладених на комісію завдань

Також планується створення єдиної організації, яка підтримуватиме адвокатів, представлятиме їх інтереси і об'єднуватиме їх. Йдеться про Національну асоціацію адвокатів України, в яку входитимуть 32 тис. українських адвокатів, а усі юристи, які в майбутньому отримають свідоцтво адвоката, автоматично ставатимуть членами асоціації.

Законопроектом передбачається нова доктрина відносно адвокатської таємниці. Проект Закону "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" пропонує, що адвоката заборонено допитувати або опитувати з питань, які торкаються адвокатської таємниці і здійснювати обшук. Разом з цим з питань, які не пов'язані з адвокатською таємницею, суд може санкціонувати обшук у адвоката, але у своїй постанові повинен чітко написати з якого приводу, і які саме документи їм потрібні.

Законопроект також містить положення про створення і функціонування Єдиного реєстру адвокатів України, який ведеться Радою адвокатів України з метою збору, зберігання, обліку і надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які отримали право на заняття адвокатською діяльністю в Україні, обрані адвокатами форми здійснення адвокатської діяльності. Внесення відомостей в Реєстр здійснюється радами адвокатів регіонів і Радою адвокатів України. Проектом Закону передбачено, що інформація, внесена в Єдиний реєстр адвокатів України, буде відкритої на офіційному сайті Національної асоціації адвокатів України.

Що стосується дисциплінарної відповідальності адвокатів, то її види передбачені наступні:

- попередження;

- припинення права на заняття адвокатською діяльністю на термін від одного місяця до одного року;

- позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю з наступним виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України - для адвокатів України або адвокатів іноземних держав.

Цікаво, що законопроект надає іноземним адвокатам право працювати в Україні. Для того, щоб іноземний адвокат практикував в Україні, він повинен буде подати документи, які свідчать про його статус адвоката в рідній державі, після чого органи адвокатського самоврядування негайно внесуть його в реєстр адвокатів України.

Тепер законопроект № 10424 готуватимуть до другого читання.

Читайте також:

- "Законопроект про адвокатуру: головне питання залишається відкритим";

- "Законопроект "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" рекомендований до прийняття в I читанні".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини