Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроект про податок на розкіш зареєстрований у ВР

5 червня 2012, 14:49
210
1
Реклама

У Верховній Раді сьогодні зареєстрований урядовий законопроект № 10558 про внесення змін до Податкового і Митного кодекси України відносно оподаткування багатства і предметів розкоші. Нагадаємо, що на початку квітня уряд відправив проект такого закону на доопрацювання.

Законопроектом передбачається введення податку на майно - тобто, оподаткування окремих об'єктів нерухомого майна в період володіння такими об'єктами, а також об'єктів рухомого майна при їх придбанні на митній території України або ввезення на митну територію України. Такий податок щорічно платитимуть особи - власники відповідних об'єктів (наприклад, квартир загальною площею більше 200 кв.м., котеджів, дачних і садових будинків - 500 кв. м).

Об'єктами оподаткування, при придбанні яких податок стягуватиметься одноразововизначаються:

- легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна більше 3990 куб. сантиметрів (окрім тих, які використовувалися)
- мотоцикли з об'ємом циліндрів двигуна більше 995 куб. сантиметрів (окрім тих, які використовувалися)
- судна, оснащені стаціонарним або підвісним двигуном потужністю більше 75 кВт (окрім тих, які використовувалися)
- літаки і вертольоти (окрім тих, які використовувалися).
- вироби з дорогоцінних металів і коштовних каменів, коштовних каменів органогенної освіти, напівкоштовних каменів, обробленого і необробленого коштовного каменю, годинник, мобільні телефони вартістю понад 50 розмірів мінімальної заробітної плати;
- зброя вартістю більше 20 мінімальних зарплат;
- вироби з хутра вартістю понад 40 мінімальних зарплат;
- предмети мистецтва, колекціонування і антикваріату вартістю більше 50 мінімальних зарплат.

Податок стягуватиметься при купівлі таких товарів фізичними особами і сплачуватиметься до бюджету їх продавцями (податковими агентами) один раз в місяць, а у разі ввезення товарів - сплачуватися безпосередньо фізичною особою.

Ставки податку: для нерухомості - 2 % розміри мінімальної заробітної плати за 1 кв.метр загальної площі об'єкту; для транспорту - 40 %, а для коштовностей і іншого - 10 % їх вартостей при придбанні на митній території України або ввезення з урахуванням ПДВ.

Експерти упевнені, що з міркувань політичної доцільності закон про податок на розкіш все ж приймуть до парламентських виборів, але він не запрацює навіть наступного року. Крім того, існує думка, що новий податок дозволить спроможним громадянам удвічі понизити податкові зобов'язання.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини