ВР сьогодні прийняла в першому читанні зміни в Закон про дошкільну освіту відносно організації учбово-виховного процесу. Законопроект № 9714-1 надає батькам право вибирати, на якій мові будуть вчиться їх діти в дошкільних учбових закладах.
Ст.10 Закону про дошкільну освіту доповнюється положеннями, згідно з якими для задоволення національних, культурно-освітніх і мовних потреб громадян можуть створюватися дошкільні учбові заклади, в яких виховання дітей здійснюється їх національним або іншими мовамиа у разі потреби - окремі групиу яких виховання здійснюється на іншій мові, чим в установі в цілому.
Крім того, проект пропонує уточнити вікову періодизацію дошкільників: новонароджені (до 1 року), ранній вік (від 1 до 3 років) і дошкільний вік (від 3 до 6 (7) років). Дошкільний вік, у свою чергу, ділиться на молодший дошкільний (від 3 до 4 років), середній дошкільний (від 4 до 5 років), старший дошкільний (від 5 до 6 (7) років).
До речі, від сплати за живлення дитини звільняються батьки або особи, їх замінюючі, в сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал з урахуванням індексу росту цін не перевищував прожиткового мінімуму, а також батьки або особи, їх замінюючі, діти яких досягли старшого дошкільного віку.
Закон у разі його прийняття дасть можливість в селах і селищах, де відсутні спеціально побудовані окремі приміщення, дошкільні учбові заклади (групи), відкривати такі групи
на базі загальноосвітніх учбових закладів з правом безвідплатного користування приміщеннями, устаткуванням або в пристосованих приміщеннях.
Крім того, законопроект припускає, що в дошкільних учбових закладах, незалежно від кількості груп і їх дітей, обов'язково забезпечується медичне обслуговування дітей.