Після проведення судової реформи пересічні громадяни отримали право скаржитися на дії суддів у Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Обов'язковість розгляду їх заяв у поєднанні з повною безкарністю авторів привели до того, що за короткий час ВККС просто завалили скаргами.
І хоча головною метою, яку ставили перед собою розробники норми, було забезпечити прозорість судової системи і викоренити корупцію, із-за великого об'єму роботи членам комісії сьогодні іноді бракує часу на те, щоб ретельно вивчити матеріали, як наслідок - збільшується вірогідність помилкового рішення.
На думку народного депутата України Святослава Олийныкаостаннім часом і звичайні громадяни, і адвокати почали зловживати правом на подачу скарги у ВККС. "Майже по кожному 3-4-у справі разом з позовною заявою до суду вже подаються копії ще не відправлених, але заготовлених шаблонів скарг на суддю, який ще нічого не встиг зробити у цій справі - розповідає депутат. - Адже сторони знають: кожна їх скарга закінчуватиметься тим, що суддю викликатимуть в Київ для пояснень. Таким чином намагаються вплинути на суддю, змусити його задовольнити позовні вимоги чи зробити визначені, вигідні для сторони, процесуальні дії".
З ним згоден секретар ВККС Анатолій Марцинкевичякий бачить необхідність визначити на законодавчому рівні, що скарги, в яких не вказані підстави залучення судді до дисциплінарної відповідальності, а фактично оскаржені судові рішення, ВККС могла б залишати без розгляду. "При цьому такі заяви можуть розглядати всього 3 члени комісії, а не увесь склад"- такий спосіб вирішення проблеми запропонував секретар ВККС.
Джерело: ЗиБ.