Лобісти компаній за поданням послуг платного ТБ готують зміни в законодавство, прийняття яких зобов'яже супутникові канали вести закодоване мовлення на території України. Правки будуть внесені в законопроект № 6523який буде розглянутий перед другим читанням профільним комітетом ВР ближче до кінця червня. Народні депутати не заперечують того, що поправки відносно кодування мовлення дійсно можуть бути внесені. Але у зв'язку з тим, що зауважень до документу близько 300, ним, нібито, важко пригадати їх точне формулювання.
У законопроекті вже створений сприятливий контекст для того, щоб дописати в тексті рядок обов'язковому кодуванню усіх трансльованих на території України каналів. Так, в прийнятій минулого року в першому читанні версії документу сказано, що сигнал вважається закодованим, якщо його масове поширення доступне для прийому тільки за допомогою декодера.
Представники супутникових платформ і платних каналів в цілому підтримують ідею депутатів. "Кодування приведе до поліпшення якості контенту, який закуповують вітчизняні мовці, оскільки їх трансляція буде краще монетизувати"- заявила директор оператора супутникового ТБ компанії Viasat Оксана Ферчук. За її словами, зараз телеканали, одержуючі ліцензії в Нацраді із телебачення і радіомовлення, і так зобов'язані кодувати сигнал. Але не усі з них сумлінно виконують цю норму. Думку Ферчук підтримує директор по поширенню премиум-канала Eurosport в Росії і СНД Ганна Пак.
В той же час у галузевих експертів ініціатива викликає більше питань і побоювань. "Не зовсім зрозуміло на підставі чого держава буде втручатися в діяльність господарюючих суб'єктів і примушувати сигнал телеканалів з супутника кодувати? Навіть якщо цей законопроект набуде чинності, залишається відкритим питання телеканалів, у яких практично увесь контент власного виробництва. Під цю категорію, зокрема, підпадають усі новинні канали. Навіщо далеко ходити: канал "Рада", який освітлює діяльність законодавчої гілки влади, стане у такому разі недоступна більшості українців, і споглядати його зможуть тільки абоненти кабельних мереж"- відмічає видавець журналу Mediasat Олександр Глущенко.
Цілком імовірно, що за просувними змінами про авторські права стоять великі гравці платного телебаченняякі або нещодавно почали працювати на нашому ринку, або тільки збираються на нього вийти. Так, нещодавно стало відомо, що видатний російський оператор супутникового ТБ "Триколор" активно прораховує можливості запуску в Україні нової телевізійної платформи "Либідь". "Якщо Україна навчиться закриватися на супутнику, тоді люди навчаться платити, і тоді в Україні з'явиться масова супутникова платформа на кшталт російського "Триколор". Усе залежить від Нацради або від поправки до закону, яка пояснить, що таке кодування"- заявив в інтерв'ю одному зі ЗМІ менеджер компанії. Окрім "Триколора", кодування супутникових каналів буде на руку єдиному в країні провайдерові ефірного цифрового ТБ "Зеонбуд".
По матеріалах: Comments.UA.
Читайте матеріали ЮРЛИГИ : Законопроект № 6523 захищає права не авторів, а правовласників, Зміна законодавства про авторське право зашкодить і авторам, і споживачам, а також інтерв'ю з керівником юрвідділу Viasat.