Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийняті правила етики для українських чиновників

17 травня 2012, 15:17
225
1
Реклама

Дія Закону "Про правила етичної поведінки" поширюватиметься на Президента, спікера ВР і його заступників, депутатів усіх рівнів, Прем'єр-міністра, членів Кабміну, керівників центральних органів виконавчої влади, Генпрокурора, главу Національного банку, суддів і усіх нижчестоячих чиновників.

Зокрема, чиновники повинні об'єктивно, беспристрастно, компетентно, своєчасно, результативно і з розумінням виконувати службові повноваження, рішення і доручення органів і осіб, яким вони підкоряються. Крім того, повинні терпимо відноситися до політичних поглядів, ідеологічних течій і релігійних переконань інших осіб, а також діяти неупереджено в стосунках з громадськістю, незважаючи на особисті інтереси.
Окрім базових основ етичної поведінки Законом затверджений обов'язок держслужбовців декларувати майно, прибутки, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

При вступі ним пропозиції відносно отримання неправомірної вигоди або подарунка (пожертвування) чиновники повинні невідкладно відмовитисяпри нагоді ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію, притягнути свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа колег по роботі, і письмово повідомити про інцидент своєму керівникові або колегіальному органу.

За порушення правил етичної поведінки чиновник може бути залучений до дисциплінарної, адміністративної, карної і матеріальної відповідальності.

Автори документу стверджують, що його реалізація сприятиме зміцненню упевненості громадян в чесності, безсторонності і ефективності влади.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини