Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

"Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу важлива для інвесторів"

24 квітня 2012, 18:05
743
1
Реклама

Незважаючи на критичні спори відносно визначення корпоративної соціальної відповідальності (далі - КСО) як терміну, активна пропаганда самого інституту почалася в Україні ще в 2004 р. Розвиток КСО з часом переходить на якісно новий рівень і, як відмічає Вікторія Грибрадник з питань стійкого розвитку ДТЭК : "Сьогодні ми можемо говорити вже про справжню соціальну відповідальність, а не про добродійність, як це було на попередніх конференціях".

На даний момент існує розроблений проект Національної стратегії соціальної відповідальності бізнесу, який поки що неідеальний, проте є першим кроком на шляху повноцінної участі держави у сфері КСО. Така участь потрібна через декілька причин, вважає Людмила Жуквіце-президент Українського союзу промисловців і підприємців. Зокрема, присутність держави забезпечить стимули для соціально відповідального бізнесу, поширення кращих практик. До того ж наявність чіткого документу - це чинник захисту бізнесу від спроб нав'язування соціальної відповідальності представниками місцевої влади.

Паралельно з доповідями проходило інтерактивне голосування відносно ключових питань у сфері КСО. Зокрема, 63% присутніх висловилися за те, що країні потрібні регуляторні акти, що визначають соціальну відповідальність, і 88% вважають, що КСО це основа для бізнесу, а не навантаження.

Наталія Емченко і Віктор Лях

Компанії, що займаються впровадженням КСО, мають в арсеналі свій рецепт. Деякими думками відносно розвитку такої практики поділилася Наталія Емченкодиректор по зв'язках з громадськістю і комунікаціях СКМ. Пані Емченко відмічає декілька рівнів розвитку взаємодії бізнесу і суспільства :

- філантропія, як точкова допомога;

- КСО, як системна допомога в рішенні соціальних проблем за рахунок прибутку;

- концепція стійкого розвитку;

- концепція загальних цінностей.

"Бізнес повинен брати участь в рішенні соціальних проблем у більшій або меншій мірі залежно від того, на якому рівні розвитку знаходиться суспільство" - стверджує Н. Емченко.

Пані Емченко говорить про глобальні тенденції, в число яких входять відновлення довіри до бізнесу з боку суспільства, професіоналізація сфери КСО, партнерські стосунки між бізнесом і громадянським суспільством.

Розвиток КСО в Україні припускає перехід від добродійності і соціальної відповідальності бізнесу до нового рівня - концепції стійкого розвитку, розвитку соціального партнерства.

Корпоративна соціальна відповідальність - це не просто модний тренд, як прийнято вважати в окремому сегменті бізнес-співтовариства, це ще і великий бонус для інвестицій. Інвестори зараз все більше і більше увагу приділяють КСО при визначенні місця для інвестування- стверджує Герт Хойнинккерівник департаменту SRI Фонду KBC Asset Management NV (Бельгія).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини