Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запорука і домашній арешт можуть на третину зменшити кількість осіб, що містяться під вартою

10 квітня 2012, 18:09
313
2
Реклама

"Якщо немає підозри в скоєнні насильницького злочину, суд не може фактично застосувати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Навіть якщо суд прийме рішення про необхідність застосування саме цього заходу припинення, наступним пунктом він повинен встановити розмір запоруки, яка гарантуватиме, що людина, підозрювана в скоєнні злочину, виконає його процесуальні обов'язки перед судом"- сказав А. Портнов.

У свою чергу він відмітив, що внесення запоруки не звільняє від відповідальності, але дає можливість підозрюваному, знаходячись на волі, краще реалізувати своє право на захист. "Коли людина вносить запоруку, це не означає, що він уникає відповідальності. Він прив'язаний до необхідності на першу вимогу наслідки або судна являтися і виконувати свої процесуальні обов'язки. Інакше суд може змінити запобіжний захід"- додав він.

А. Портнов також відмітив, що за попередніми підрахунками після набуття чинності нового КПК в слідчих ізоляторах України на 30-40% зменшиться кількість осіб, що містяться під вартою. За його словами, зараз суди в 95% випадків задовольняють клопотання про продовження терміну утримання під вартою. Планується, що норми нового закону застосовуватимуться до справ, які розслідуються на час його вступу в дію.

За інформацією Прес-служби Президента України

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини