Тема КПК хвилює уми адвокатів і прокурорів, суддів і наукових співробітників, усього юридичного співтовариства вже давно, а враховуючи досить швидке проходження проекту крізь усі законодавчі заслони і його вихід вже практично на фінішну пряму, - усі стурбовані тим як же працюватиметься по-новому.
Катерина Коваль, адвокат, заступник голови Союзу юристів України |
Ірина Пихголова дисциплінарної палати Київської міської Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, відмітила, що необхідно в першу чергу осмислити ту новизну, яку несе проект КПК, і розробити практичні рекомендації. Це має бути дійсно новий процес, в якому захист буде нарівні із звинуваченням.
Проактивну роль адвокатів за новим КПК відмітила Мері Батлеррадник з правових питань, Керівник проекту реформування карної юстиції департаменту юстиції США Посольства США. Окрім цього пані Батлер вважає, що в Україні потрібне уніфікувати правила ліцензування адвокатів і затвердити Кодекс етики для юристів. Такий кодекс існує в США і є єдиним для прокурорів і адвокатів. Якщо хтось порушує норми його норми, то згодом у порушника можуть забрати ліцензію на здійснення професійної діяльності.
Мері Батлер |
Мері Батлер говорить про те, що в США на відміну від України існує взаємна повага між прокурорами і адвокатами. Це значно підвищує професіоналізм розгляду тієї або іншої справи в суді. Такого стану взаємної поваги, на думку М. Батлер, можна досягти шляхом створення єдиного органу самоврядування для прокурорів і адвокатів, у рамках діяльності якого проводилися б загальні тренінги.
Також, у черговий раз була підкреслена позитивність відміни інституту повернення справи на додаткове розслідування.
Наталія Шныржурналіст сайту ЮРЛИГА