"Комісія зазнала ряд змін, - помітив Дмитро Тевелевглава Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (далі - НКЦПФР). - По-перше, сформований новий склад комісії як колегіального органу, по-друге, створені нові департаменти (зокрема це департамент стратегії, департамент регулювання торгової і біржової діяльності і так далі) і ряд нових управлінь, таких як управління внутрішнього контролю і аудиту, управління інформаційних технологій і інші. А по-третє, зміни територіальної структури : усі 26 територіальних органів знаходяться в стані ліквідації, а на їхньому місці вже зареєстровано 10 органів створених за регіональним принципом".
Відносно планів на поточний рік пан Тевелев відмічає, що Президентові вже подана Програма з розвитку фондового ринку, яка найближчим часом буде затверджена. Також затверджені плани роботи Комісії і її комітетів на 2012 рік. Окрім цього розпочата робота по формуванню стратегії фондового ринку.
Олексій Петрашко і Олег Мозковий (зліва направо) |
Олег Мозковийглава Комітету з питань стратегії розвитку і економічного аналізу фондового ринку відмітив необхідність створення Координаційної ради, до складу якої увійшли б не лише представники регулятора, але і силовиків, як це було раніше, коли відповідна рада була при Президентові.
"Необхідно піднімати рівень фінансової письменності населення, треба залучити роздрібного інвестора на ринок. Також ми намагаємося переорієнтовувати українського емітента відносно розміщення IPO на українському ринку", - говорить О. Мозковою.
Враховуючи той факт, що корпоративна культура в Україні не прижилася у зв'язку із специфікою розвитку фондового ринку і його взаємозв'язком з програмою приватизації, необхідно впроваджувати стандарти корпоративного управління на ринкустверджує Анатолій Амелинглава комітету з питань корпоративного управління, емісії і обороті пайових цінних паперів.
Олексій Тарасенко і Костянтин Кривенко (зліва направо) |
Пан Амелин підкреслює те, що незаслужено була забута посада корпоративного секретаря, відносно якого цього року запропонують ряд новацій.
Особливу увагу приділятимемо відповідальності тих осіб, які займаються випуском цінних паперів, їх розміщенням, говорить А. Амелин.
Олексій Петрашкоглава комітету з питань розвитку боргових, похідних і впровадженні нових інструментів фондового ринку відмічає необхідність посилення захисту прав утримувача цінних паперів в публічному зверненні. Також увага цього року приділятиметься розробці концептуальних засідок рішення окремих проблематик.
Окрім цього пан Петрашко підкреслює: "Йдеться не про розробку нових інструментів, яких світ ще не бачив, а Україна побачить. Є зважаючи на "класичні" інструменти, які використовуються в міжнародній практиці. Планується розвиток базових інструментів, впровадження в законодавче поле України біржових облігацій і створення інфраструктурних облігацій. Також ми хочемо збільшити інтерес до муніципальних облігацій, і зайнятися деревативами, яким не приділено належної уваги законодавця".
Олег Мозковий, Анатолій Амелин і Дмитро Тевелев (зліва направо) |
Пан Петрашко сподівається, що цього року з'являться перші компанії які пройдуть подвійний лістинг - на базовому майданчику, і в Україні.
Костянтин Кривенкоглава комітету з питань моніторингу, пруденционного і консолідованого нагляду і інформаційної політики на фондовому ринку говорить про плани впровадження подачі документів з використанням електронного підпису до кінця року. Передбачено введення в дію Єдиного електронного центру обробки інформації.
Також до числа членів НКЦПФР входять Олексій Тарасенкоглава комітету з питань методології регулювання професійної діяльності на фондовому ринку, і Євгеній Воропаевглава комітету з питань захисту прав інвесторів і правозастосування.
Наталія Шныр, журналіст сайту ЮРЛИГА