7 лютого 2012 року ЮРЛИГА провела перші юридичні дебати на тему "Самоорганізація і Меритократия : конкурентні переваги двох стратегій розвитку держави України". Гостями програми сталі Олег Рябоконьлідер політичної партії "Нашу Годину", і Ігор Шевченкоглава Меритократической партії України, а також експерти з провідних юридичних компаній.
Питання, на які не встигли відповісти учасники дебатів, були розміщені у рамках інтернет-конференціїде О. Рябоконь і И. Шевченка продовжили дискусію відносно програм своїх партій, розвитку правової держави і громадянського суспільства в Україні.
"Якщо у владі люди гідна влада, тобто чесні, висококомпетентні і відповідальні, то країна і її громадяни процвітають, а якщо навпаки, то країна деградує, а більшість людей бідують. Меритократия - це влада гідних владі людей"- пояснив Ігор Шевченко.
У свою чергу, Олег Рябоконь відмітив, що "без самоорганізації громадян неможливо забезпечити довіру до влади, оскільки громадяни не зможуть висунути тих претендентів на владу, яким би вони довіряли. Самоорганізація не заперечує принципів меритократии, але у разі реалізації цієї концепції принциповим є процес формування системи цінностей в суспільстві, оцінки і відбору гідних кадрів. Без голосної і усебічної оцінки претендентів ідея влади гідних може звиродніти в диктатуру".
Одним з популярних тим питань була боротьба з корупцією. "Перші ліки від корупції - підняття свідомості людей, - вважає О. Рябоконь. - Для цього треба задіювати усі групи впливу на суспільство, щоб кожному стало очевидним, наскільки корупція згубно впливає на наше сьогодення і майбутнє. Усе інше - допоміжні інструменти для вирішення цієї проблеми, вони будуть ефективні тільки у тому випадку, якщо суспільство на духовному рівні визнає корупцію злочинною діяльністю". У И. Шевченка небагато інший погляд на проблему: "Корупцію можна побороти або скрізь, або ніде. Головне - наявність політичної волі у лідера країни, усе інше - справа техніки".
Учасникам також було запропоновано пофантазувати, які закони кожен з них вніс би до парламенту як невідкладні, якби став Президентом України. И. Шевченка розповів, що його перші законодавчі ініціативи були б спрямовані на відновлення закону і порядку в суспільстві і на принципові зміни в економіці країни - зокрема, закони про люстрацію, відміну ПДВ, збільшення податків для дуже багатих, лібералізації підприємництва, а також Закон про прозорість громадських стосунків і відміну презумпції невинності в кримінальних справах по корупції.
О. Рябоконь вирішував би економічні питання: на його думку, необхідно створити усі можливості для середнього і малого бізнесу і підпорядкувати більшість державних процесів єдиної мети - підняттю економіки країни : "Тільки в цьому випадку в Україні з'являться реальні передумови для росту ВВП, поповнення бюджету за рахунок податків, залучення інвестицій і створення робочих місць".
Усі відповіді читайте на сторіночці інтернет-конференціїа також дивитеся на ЮРTV запис онлайн-трансляції дебатів.