Проект Закону про відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок дефекту в продукції вніс під № 7408 на розгляд парламентарів Кабінет Міністрів України.
Під продукцією в проекті розуміється рухоме майно, незалежно від того, чи готова це продукція або ж сировина, або комплектуючий виріб. Не заважає віднесенню до категорії продукції і те, що рухоме майно являється складовою частиною іншого рухомого або навіть нерухомого майна. У поняття продукції включається електроенергія.
Закон поширюється тільки на продукцію, введену в обіг в Україні. Дефектною вважається та продукція, яка "не відповідає рівню безпеки, на якові споживач або користувач має право розраховувативиходячи з усіх обставин, зокрема пов'язаних з розробленням, виробництвом, обігом, транспортуванням, зберіганням, встановленням, технічним обслуговуванням, споживанням, використанням, знищенням (утилізацією, переробкою) цієї продукції, а також наданням застережень та іншої інформації про таку продукцію".
Відповідальність не залежить від провини виробника, а потерпілий зобов'язаний довести наявність шкоди, наявність дефекту у продукцію і причинно-наслідковий зв'язок між ними (тобто настання шкоди саме від конкретного дефекту). Для цього Закон надає йому право вимагати (навіть не отримувати) від виробника надання документації на продукцію.
За шкоду відповідає виробник. Як виробники відповідають також ті, хто ввіз продукцію на митну територію України, і кожен постачальник продукції у випадку неможливості встановлення виробника.
Термін позовної давності для відшкодування шкоди від дефектної продукції складе 3 року з моменту, коли споживачеві стало відомо або "розумно мало б статі відомо" про наявність шкоди, дефекту і про виробника продукції. Змінами в ГК відміняється незастосування давності до вимог про відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю (смертю) внаслідок недоліків товарів, що є рухомим майном
Шкода підлягає відшкодуванню, якщо він причинний в течію 10 років з дня введення продукції в оборот. Позовна заява має бути подана до закінчення цього терміну.