У викладеному на офіційному сайті Державного комітету України по земельних ресурсах проекті змін до Ліцензійним умовам здійснення господарської діяльності по проведенню робіт по землеустрою, землеоценочных робіт, "скорочено"як вказує сам Комітет, число робіт, що підлягають ліцензуванню.
Дійсно, якщо пункт 2.1 нині чинній редакції Ліцензійних умов містить перелік видів діяльності, що ліцензуються, з 30 підпунктів, то проект налічує їх тільки лише 9. Проте, формулювання видів робіт по землеустрою викладене таким чином (наприклад, одним з видів вказана "розробка проектів землеустрою")що говорити про скорочення ніяк не доводитися.
Якщо зараз як що підлягають ліцензуванню визначено 15 різновидів розробки проектів землеустрою, то пропонована Держкомземом редакція не називає різновидів. Такий виклад норми дозволяє віднести до тієї, що ліцензується розробку усіх видів проектів землеустрою.
Серед іншого, запропоновано передбачити термін дії ліцензії не у вигляді фіксованого (зараз - 5 років), а з посиланням на Закон "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Ініціатори проекту заявляють метою прийняття акту, зокрема, "створення умів для реалізації органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами їхніх конституційних прав на землю".
ЕКСПЕРТНА ДУМКА |
Анастасія Залесская : "Пом'якшення вимог до кваліфікації фахівців може неоднозначно вплинути на якість послуг" |
Прокоментувала проект змін до Ліцензійним умовам здійснення господарської діяльності по проведенню робіт по землеустрою, землеоценочных робіт для ЛІГА :ЗАКОН юрист ЮФ ILF Анастасія Залесская : "Державним комітетом України із земельних ресурсів запропоновано реформування процедури ліцензування господарської діяльності по проведенню землевпоряджувальних і землеоценочных робіт.
Документ спрощує процедуру отримання ліцензіїа також умови здійснення ліцензованої діяльності. Так, п'ятирічний термін дії ліцензії, який існує на сьогодні, передбачається відмінити і затвердити безстрокові ліцензії на проведення землевпоряджувальних і землеоценочных робіт.
Також спрощуються кваліфікаційні і організаційні умови здійснення господарської діяльності по проведенню землевпоряджувальних і землеоценочных робіт. Так, спеціальне устаткування, яке потрібне для її здійснення може бути не лише у власності, але і в користуванні ліцензіата.
Лагідніють вимоги до кваліфікації фахівців, які проводять такі види робіт, - у більшості випадків тепер необов'язково матиме професійний досвід по цій спеціальності.
Цікавою є пропозиція скоротити кількість видів робітщо підлягають ліцензуванню. У діючих ліцензійних умовах налічується тридцять видів робітякі можуть здійснюватися за ліцензією на проведення робіт по землеустрою. Крім того, за ліцензією здійснюється експертна грошова оцінка земельних ділянок. У проекті йдеться тільки про вісім видів діяльностіякі є узагальненими по відношенню до існуючих.
Проектом змін до Ліцензійних умов Держкомзем намагається спростити умови отримання ліцензії і умови роботи ліцензіата. Але в той же час, пом'якшення вимог до кваліфікації фахівців, що здійснюють землевпоряджувальні і землеоценочные роботи, може неоднозначно вплинути на якість їх послуг кінцевим споживачам".