Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області нагадало, коли і за якими напрямками Держпраці проводить перевірки під час воєнного стану.
У яких випадках Держпраці може проводити перевірки?
Під час дії воєнного стану інспекційні відвідування можливі лише в таких випадках:
1. Загроза життю чи здоров'ю працівників
Якщо існує підозра або факт порушень, що можуть призвести до нещасних випадків, травм чи професійних захворювань, - Держпраці має право негайно перевірити підприємство. Особливу увагу приділяють підприємствам підвищеного ризику.
2. Скарги працівників
За зверненнями громадян, профспілок або уповноважених представників працівників Держпраці може здійснити перевірку щодо:
порушення умов праці;
невиплати заробітної плати;
незаконного звільнення або відмови у працевлаштуванні.
3. При розслідуваннях нещасних випадків
Держпраці залучається до перевірок з питань охорони праці у разі смертельних або групових нещасних випадків на виробництві.
Держпраці здійснює державний ринковий нагляд
Ринковий нагляд - це контроль за тим, щоб технічна продукція, яка реалізується на ринку України, відповідала вимогам безпеки, встановленим технічними регламентами.
Під час воєнного стану Держпраці має право перевіряти:
Засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) - каски, рукавиці, спецвзуття тощо;
Машини та механізми - зокрема, які використовуються на будівництві, у сільському господарстві чи промисловості;
Обладнання під тиском - компресори, балони, котли;
Іншу продукцію, яка підлягає технічному регулюванню згідно з відповідними регламентами.
Мета - унеможливити використання на підприємствах небезпечної або несертифікованої техніки, яка може загрожувати життю працівників.
З LIGA360 забезпечте повну підготовку до будь-яких перевірок від ДПС, Держпраці та інших контролюючих органів. Отримуйте детальні звіти та матеріали від експертів, а також актуальну інформацію про регуляторні зміни, нові перевірки та правові вимоги, щоб ефективно реагувати на потенційні загрози та знижувати ризики. Оцініть переваги LIGA360 прямо сьогодні та переконайтесь, як вона може трансформувати ваш підхід до корпоративної безпеки.
Читайте також: