На пленарному засіданні 15 липня Верховна Рада України схвалила законопроєкт № 0310 “Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні”. За відповідне рішення свій голос “за” віддали 297 народних депутатів.
Метою зазначеного законопроєкту є забезпечення виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угодою між Урядом України та Європейською організацією публічного права про створення офісу Європейської організації публічного права в Україні (далі - Угода), вчиненою 5 березня 2025 року в м. Києві.
Так, Угода встановлює правоздатність ЄОПП в Україні, що може бути необхідною для виконання та ефективного здійснення її зобов'язань і цілей.
Окрім того, вона регулює питання стосовно відкриття та утримання офісу ЄОПП в Україні, через який ЄОПП здійснюватиме свою діяльність в Україні.
До того ж, ЄОПП визнається в Україні як міжурядова організація, що наділена правосуб'єктністю. Вона, з-поміж іншого, має здатність укладати договори, набувати та розпоряджатися рухомим і нерухомим майном, а також ініціювати судові провадження.
Відтак, ратифікація Угоди дозволить створити умови для організації роботи офісу Європейської організації публічного права в Україні. Дане забезпечить запровадження постійної присутності та діяльності Європейської організації публічного права в Україні, що сприятиме подальшій реалізації правової реформи в Україні, в тому числі й підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права.
Довідково
21 жовтня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про приєднання України до Угоди про заснування та Статут Європейської організації публічного права» (ухвалений Верховною Радою України 6 жовтня 2022 року № 2634-IX).
Україна стала повноправним членом Європейської організації публічного права (ЄОПП), що сприятиме:
подальшій співпраці та прогресивному розвитку освіти і науки в Україні та Європі;
ефективній реалізації реформ в Україні, зокрема підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері права;
реалізації спільних проєктів та ініціатив.
Також це дасть змогу залучити ЄОПП до адаптації національного законодавства до європейського для реалізації задекларованого стратегічного курсу державної політики України - вступу до ЄС.
Інформація про ЄОПП:
Європейська організація публічного права (ЄОПП) - міжнародна організація, створена 2004 року в Афінах (Греція). Метою Організації є поширення знань у галузі публічного права та просування європейських цінностей через публічне право.
ЄОПП має статус спостерігача в Генеральній Асамблеї ООН, Міжнародній організації праці, Міжнародній організації з міграції (14 постійних представництв в державах-учасницях та при міжнародних організаціях).
ЄОПП реалізує велику кількість проектів технічного співробітництва, які допомагають урядам та установам у світі просувати реформи у широкому спектрі галузей. Основні сфери допомоги передбачають: правосуддя та верховенство права, зокрема реформу кримінальної та цивільної юстиції, права людини, право комерційної та інтелектуальної власності, екологічне та сільськогосподарське право, наближення національного законодавства до законодавства ЄС, реформа державного управління, належне управління та антикорупція, місцеве самоврядування та децентралізація, розвиток громадянського суспільства та демократизація.
LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи:
Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією;
Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ;
Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі;
Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди;
Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів.
Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності.
Читайте також: ВР ратифікувала Угоду про створення Спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України