Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні сертифікуватимуть психологів і психотерапевтів: Закон офіційно опубліковано

Реклама

7 лютого в газеті "Голос України" було офіційно опубліковано Закон № 4223-IX "Про систему охорони психічного здоров'я в Україні".

Нагадаємо, документ було ухвалено 15 січня на пленарному засіданні Верховної Ради на базі законопроєкту № 12030 (детальніше).

У Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що ухвалений законодавчий акт установлює правила та принципи роботи системи охорони психічного здоров'я в Україні. Він спрямований на забезпечення доступу до якісних послуг, захист прав людей із психічними розладами та іншими проблемами, що стосуються психічного здоров'я, запобігання виникненню психічних розладів й усунення шкідливих факторів, що впливають на психічне здоров'я українців.

Документ передбачає чіткі повноваження, а також тісну співпрацю між центральними та місцевими органами влади та неурядовими організаціями. Для координації послуг у цій сфері запроваджується Національна комісія з питань психічного здоров'я - постійно діючий колегіальний орган у сфері управління Кабінету Міністрів.

Одним із найважливіших пунктів, передбачених Законом, є запровадження системи безперервного професійного розвитку та сертифікації фахівців у сфері психічного здоров'я. Так, він передбачає єдині стандарти сертифікації за професійними напрямами роботи психологів (у Нацкомісії) та сертифікацію психотерапевтів саморегулівними організаціями (СРО), які мають міжнародне визнання.

Крім того, Закон запроваджує чіткі визначення таких понять, як «психічне здоров'я», «послуга у сфері психічного здоров'я», «надавач послуг у сфері психічного здоров'я», «фахівці у сфері психічного здоров'я» та інші, необхідні для якісного юридичного регулювання цієї сфери.

Передбачається також створення умов для розвитку системи професійного саморегулювання та підготовки кадрів у цій сфері, зокрема можливість професійних асоціацій фахівців набувати статусу саморегулівних організацій.

Чи не вперше на законодавчому рівні приділено суттєву увагу охороні психічного здоров'я на робочому місці. Зокрема, Закон пропонує роботодавцям розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.

Закон узгоджується з пріоритетними завданнями Європейського Союзу у сфері реагування на виклики психічного здоров'я. Основні його положення ґрунтуються на рекомендаціях Єврокомісії вирішувати питання психічного здоров'я в усіх сферах національної політики. Цей підхід передбачає, що всі рішення та заходи, прийняті на державному, регіональному та місцевому рівнях, враховують вплив на психічне здоров'я населення та сприяють його зміцненню.

У Міністерстві охорони здоров'я розповіли, що для впровадження в життя Закону готується низка урядових і галузевих нормативних актів.

Документ набере чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через один рік з дня опублікування.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я.

LIGA360 надає юристам усі необхідні інструменти для ефективної роботи:

· Повний доступ до бази даних нормативних документів, їх зв'язки з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією;

· Інструменти для аналізу судової практики та прогнозування результатів справ;

· Найповніша база рішень ЄСПЛ мовою оригіналу та у перекладі;

· Функції перевірки контрагентів - згадки в НПА та аналітиці, міжнародні зв'язки, бізнес-групи, санкційний скоринг, токсичні сліди;

· Аналітика та практичні поради від провідних юридичних експертів.

Спробуйте LIGA360 в роботі вже сьогодні та переконайтеся в її ефективності.

Читайте також:

Розбронювання медиків для потреб ЗСУ: МОЗ і Міноборони обговорили механізм

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини