Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як відбуватиметься вчинення нотаріальних дій у період відновлення роботи реєстрів Мін’юсту

Реклама

Міністерство юстиції роз'яснило, як відбуватиметься вчинення нотаріальних дій у період відновлення роботи держреєстрів.

На сьогодні нормативно-правовими актами (урядова постанова від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» та наказ Мін'юсту від 11.03.2022 № 1118/5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів у сфері нотаріату») забезпечено вчинення нотаріальних дій без використання та внесення відомостей, зокрема до:

  • Спадкового реєстру;

    • Єдиного реєстру довіреностей;

      • Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.

      У Мін'юсті зауважили, що реєстрація відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, заведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, їх дублікати та про нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюються без використання Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей з подальшим внесенням до нього відповідних відомостей.

      Нормативно передбачено, що визначений законодавством строк для внесення нотаріусом відомостей до єдиних та державних реєстрів, що функціонують у системі Міністерства юстиції, продовжується на підтверджений державним підприємством «Національні інформаційні системи» час їх неналежного функціонування.

      Також громадяни зараз мають можливість звернутися до нотаріуса за вчиненням нотаріальних дій, що не пов'язані з перевіркою відомостей, що містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Єдиному державному реєстрі реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

      Мін'юст вказав, що на сьогодні доступні такі нотаріальні дії:

      • посвідчення заповіту та довіреності;

      • видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса;

      • засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них;

      • засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків;

      • засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу;

      • вчинення виконавчих написів.

      Крім того, забезпечена можливість заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця.

      Нагадаємо, 19 грудня відбулася зовнішня кібератака: призупинено роботу держреєстрів Мін'юсту (детальніше).

      Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

      Залиште коментар
      Увійдіть щоб залишити коментар
      Увійти

      Схожі новини