Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін продовжив заборону на імпорт російських товарів на 2025 рік

Реклама

Кабінет Міністрів продовжив до 31 грудня 2025 року заборону на ввезення на митну територію України товарів, що походять з рф.

Перелік таких товарів був затверджений постановою від 30 грудня 2015 року № 1147 та періодично оновлювався.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 13 грудня 2024 року, інформує пресслужба Міністерства економіки.

Також 10 грудня Уряд своїм рішенням ще на рік - до 31 грудня 2025 року - продовжив термін дії постанови від 30 грудня 2015 р. № 1146, яка встановлює ставки ввізного мита щодо імпорту товарів, країною походження яких є рф. Зазначається, що ці інструменти діють з 2015 року як контрзаходи у відповідь на економічний тиск.

«Від 9 квітня 2022 року Уряд застосовує повне ембарго на товари з Російською Федерацією (постанова Уряду № 426 від 9 квітня 2022 року). Жодної торгівлі з росією та російськими товарами не відбувається. Проте ми не повинні забувати про той тиск, який росія вчиняла до повномасштабного вторгнення. Тому необхідно зберігати дію тих інструментів, які вчинялися раніше як контрзаходи щодо рф. З часом економічний тиск з боку росії отримає належну правову оцінку. Сподіваємось, що наші західні партнери також продовжать відмовлятись від будь-якої російської продукції. Треба зменшити надходження коштів в російський бюджет, які країна-агресор використовує для продовження війни», - роз'яснив заступник Міністра економіки - Торговий представник України Тарас Качка.

Мінекономіки нагадало, що у 2015 році Уряд ухвалив дві постанови щодо обмеження торгівлі з рф. Це відбулося у відповідь на дії держави-агресора щодо України, зокрема припинення з 1 січня 2016 року в односторонньому порядку росією дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД стосовно України та введення заборон на ввезення ряду товарів українського походження.

Строк дії цих актів продовжується кожен рік у грудні.

Оцініть ризики щодо контрагентів на 360 - з реєстраційною, судовою, медійною інформацією та відкритими джерелами. Здійсніть миттєвий аналіз 29 факторів ризику:

§ анулювання реєстрації;

§ ймовірний зв'язок з рф/рб, Іраном, Північною Кореєю;

§ ведення діяльності на окупованих територіях;

§ приналежність до "чорного" або "сірого" списку FATF;

§ банкрутство та борги.

Дізнайтесь більше переваг нової LIGA360, замовивши презентацію.

Читайте також:

АМКУ вперше задіяв новий порядок звільнення від відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини