До I кварталу 2026 року в Україні створять єдину електронну систему, яка автоматично формуватиме і регулюватиме всю інформацію щодо дозволів, ліцензій, необхідних погоджень, якими зобов'язаний користуватися будь-який бізнес в Україні.
Крім цього, заплановано скоротити кількість перевірок, які зобов'язаний проходити бізнес, - завдяки запровадженню відповідного страхового полісу.
Без цього Україна не зможе продовжувати отримувати фінансування за програмою Ukraine Facility від ЄС. Створення і запуск цих сервісів покликане поліпшити неефективне для бізнесу регуляторне середовище і є одним з 150 індикаторів Ukraine Facility, виконання якого приносить державі у середньому 450 млн євро.
Про це під час «GET Business Festival 2024» розповіла Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
Пані Шуляк поінформувала, що Україна вже почала отримувати перші транші коштів, які ЄС надає Україні в межах програми Ukraine Facility. Йдеться про фінансування у розмірі 50 млрд євро, які надходитимуть в Україну до 2027 року. В обмін на ці кошти необхідно провести низку структурних реформ, які по суті є євроінтеграційними кроками для України. Загалом, за її словами, йдеться про 150 індикаторів, виконання кожного з яких приносить державі 450 млн євро.
Одним важливих модулів Ukraine Facility є поліпшення бізнес-середовища в Україні, серед проблемних моментів якого є неефективне регуляторне середовище, яке заважає повноцінній роботі бізнесу. Відтак, його спрощення, за словами Олени Шуляк - обов'язкова умова, без якої Україна не зможе надалі отримувати кошти по програмі Ukraine Facility.
«… Наразі законопроєкти, які означають запуск по виконанню того чи іншого індикатора, потрапляють у порядок денний Верховної Ради першочергово і пріоритетно. Так само вони і ухвалюються як євроінтеграційні», - роз'яснила Олена Шуляк.
Вона зауважила, що недосконале регуляторне поле, яке заважає бізнесу працювати, - це більше ніж 100 регуляторних механізмів на кшталт ліцензій, дозволів, погоджувальних документів тощо. Відтак, щоб спростити суб'єктам підприємництва процес їх отримання, Україна до I кварталу 2026 року зобов'язана створити відповідну цифрову платформу, яка буде регулювати і формувати всю інформацію стосовно необхідних дозволів, ліцензій, погоджень тощо, якими на сьогодні користується бізнес. Ще один надважливий крок щодо спрощення - скорочення перевірок бізнесу.
«Кожен бізнес знає, які сім кіл пекла потрібно пройти, щоб отримати право працювати. Ці перевірки різні: починаючи від Державної служби України з питань праці, закінчуючи ДСНС. Вони можуть відбуватися безперервно, що по факту заважає бізнесу працювати і, відповідно, не сприяє надходженню коштів у бюджет у вигляді податків. Європейська практика щодо цього - уніфікований, спрощений процес. Тим же шляхом підемо і ми - кількість перевірок і їх тривалість буде суттєво скорочена завдяки спеціальному страховому полісу. Його наявність означатиме, що до вас з перевіркою ніхто не прийде, оскільки у вас всі ризики застраховані», - повідомила Олена Шуляк.
Вона додала, що реалізацією цих проєктів займатиметься Міністерство цифрової трансформації і з цим завданням відомство точно справиться.
«Загалом до 2026 року Мінцифри ставить за мету всі публічні послуги, які ми отримуємо від держави, перевести у цифровий формат», - резюмувала парламентарка.
За повідомленням пресслужби політичної партії «Слуга народу».
Вся інформація для твоєї компанії - тепер в єдиному продукті LIGA360. Збільшуй швидкість виявлення бізнес-ризиків: правових, регуляторних, санкційних, репутаційних, судових, фінансових, договірних. Замов презентацію прямо сьогодні.