Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров'я представили проєкт реформи військово-лікарських комісій (ВЛК), покликаний суттєво змінити застарілу систему.
Презентація відбулася під час тематичної зустрічі Ради донорів інституційних реформ МОУ, у якій взяли участь заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко та заступник міністра охорони здоров'я Едем Адаманов.
Учасники зустрічі зазначили, що сучасна система військово-лікарських комісій має двосторонні недоліки. З одного боку, вона дає змогу окремим особам уникати військової служби без законних підстав, а з іншого - не запобігає потраплянню на службу людей з серйозними захворюваннями, що створює додаткові труднощі для Збройних Сил.
Реформа покликана розділити рішення військово-лікарської комісії на два окремі набори даних - медичний та адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші - аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.
Передбачається, що для проходження військово-лікарської комісії більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов'язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров'я (ЕСОЗ).
Згодом дані з ЕСОЗ потраплятимуть у медичну інформаційну систему ЗСУ, яку модернізують під цю реформу: зокрема, створять технічну можливість отримувати дані з ЕСОЗ та електронний кабінет ВЛК. Військово-лікарська комісія отримає дані про людину, ознайомиться з ними та винесе своє адміністративне рішення.
Анонімізовані дані надходитимуть на випадкову комісію, члени якої не знатимуть, чиї документи розглядають.
Після кожного рішення буде видно цифровий слід - електронні підписи як лікаря, так і працівника ВЛК. Висновки комісій зберігатимуться. Зазначається, що все це спростить перевірку і моніторинг діяльності ВЛК правоохоронними органами.
Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.
Довідково: Рада донорів інституційних реформ Міністерства оборони України - це платформа координації та комунікації між МОУ та донорами щодо розробки та впровадження реформ сектору оборони. Тематичні зустрічі Ради донорів МОУ проводяться з метою залучення донорів до впровадження проєктів у напрямках стратегічних пріоритетів Міноборони.
За матеріалами Міноборони
Гарячі питання військового обліку для юристів, бухгалтерів, кадровиків та всіх фахівців компанії! З новою LIGA360 зможете без проблем знайти інформацію та контролювати зміни щодо перевірок ТЦК, бронювання працівників та військового обліку на підприємстві. Замовте персональну презентацію прямо зараз.
Читайте також:
З 20 листопада діють зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ