Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Законопроєкт про ліквідацію МСЕК пройшов перше читання

20 листопада 2024, 16:10
702
0
Реклама

Сьогодні, 20 листопада 2024 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 12178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи (про скасування МСЕК). Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

"Функції будуть покладені на експертні комісії, що формуватимуться в кластерних та надкластерних закладах охорони здоров'я", - додав він.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроєкту, основними завданнями законопроєкту є:

  • спрощення процесів встановлення інвалідності за рахунок формалізації відповідних критеріїв і врегулювання процедур;

  • цифровізація проходження експертизи;

  • запровадження прозорих механізмів оскарження;

  • зміна механізму фінансування медико-соціальних експертиз.

Раніше ми писали: З 1 січня МСЕК можуть замінити командами лікарів-практиків: Уряд схвалив відповідний законопроект

Відзначте з нами 33-річчя LIGA ZAKON! На честь цього свята ми даруємо вам можливість придбати доступ до LIGA360 за неймовірно вигідною пропозицією, яка буде доступна лише з 27 по 29 листопада. Такого шансу не трапляється часто! Тож не пропустіть його - поділіться своїми контактами прямо зараз, щоб дізнатися більше! 

Замість поняття «медико-соціальна експертиза» у законопроєкті передбачено ввести термін «оцінювання повсякденного функціонування особи».

Згідно із законопроєктом з 1 січня 2025 року замість МСЕКів запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. Ці команди працюватимуть у багатопрофільних потужних медичних закладах, де вже працюють мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Такі лікарні оснащені всім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців, з яких можна буде формувати команди, виходячи з потреб кожного окремого пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.

Передбачено, що нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Зазначається, що людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок.

У МОЗ поінформували, що цифровізація також запобігатиме корупції та іншим зловживанням. Наприклад, лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт - імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це виключить можливість попередніх корупційних домовленостей.

Законопроєкт передбачає ще цілу низку потрібних змін, зокрема:

  • Не буде необхідності в лікарсько-консультативних комісіях (ЛКК). Направляти на оцінювання зможуть лікуючі лікарі, а військовослужбовців - лікарі ВЛК на підставі чітких критеріїв за допомогою електронної системи.

  • До процесу оцінювання людина зможе залучити свого повноважного представника, наприклад, лікаря, який зможе пояснити справу пацієнта.

  • Визначено, які лікарі мають право проводити оцінювання, а які - ні.

  • Передбачено механізми оскарження рішень команд.

Фінансуватиметься нова система оцінювання через НСЗУ.

Законопроект, розроблений МОЗ, закладає основи оцінювання повсякденного функціонування. Подальший шлях пацієнта після проведення медичного оцінювання відбуватиметься відповідно до змін, що будуть впроваджені у соціальній, освітній сферах, сфері зайнятості та передбачатимуть механізми отримання необхідних послуг.

Хочете отримати ще більше аналітичних матеріалів за цією темою? Вони постійно доповнюються у новій LIGA360. Дізнайтесь більше переваг, замовивши персональну презентацію менеджера.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини