Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

До 2028 року продовжено термін оформлення права власності на земельні ділянки власниками невитребуваних земельних паїв: роз'яснення Мінагрополітики

11 листопада 2024, 15:05
444
0
Реклама

8 листопада 2024 року набрав чинності Закон № 3993-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів власників земельних часток (паїв), а також застосування адміністративної процедури у сфері земельних відносин", крім деяких підпунктів, що зазначені в "Прикінцевих положеннях" Закону.Детальніше про документ ми писали також тут.

Зокрема, термін оформлення власниками невитребуваних земельних часток (паїв) продовжено з 2025 до 2028 року. Так, внесено зміни до частини четвертої статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» та визначено, що у разі, якщо до 1 січня 2028 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання ділянки.

"Причини продовження терміну оформлення права власності на земельні ділянки невитребуваних земельних часток (паїв)  - війна, яка триває в Україні вже тривалий період, окупація територій держави, виїзд частини населення України за кордон. Ці обставини унеможливлюють дотримання власниками земельних часток визначеного раніше крайнього строку - 1 січня 2025 року для оформлення права власності", - пояснили в Міністерстві агрополітики та продовольства.

Також в міністерстві зазначили, що Законом вносяться зміни до статті 209 Земельного кодексу, якими упорядковуються напрями використання коштів місцевими органами самоврядування, що надходять від відшкодування втрат лісогосподарського виробництва. Окрім цього, доповнюється розділ “Перехідні положення” Земельного кодексу нормою, згідно з якою кошти, що надходили до відповідних бюджетів у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, використовуються на цілі, визначені статтею 209 Кодексу.

"Громади отримають більше фінансових можливостей для проведення заходів з охорони земель, зокрема рекультивації та консервації земель, а також для проведення інвентаризації земель та нормативної грошової оцінки як бази для нарахування земельного податку", - вважають в Мінагрополітики.

Контролюйте незаконні дії щодо ваших земельних ділянок у сервісі SMS-Маяк Земля. Моніторинг Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7 та миттєве сповіщення про зміни.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини