Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні заплановано створити Реєстр загроз хімічній безпеці

Реклама

Кабінет Міністрів затвердив Порядок здійснення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел.

Відповідну постанову № 891 ухвалено на урядовому засіданні 6 серпня 2024 року.

Документ розроблено на виконання євроінтеграційних зобов'язань України та для продовження реформи національної системи хімічної безпеки, поінформувало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

«Моніторинг здійснюватиме Міндовкілля для оперативного виявлення існуючих та потенційних загроз. При цьому аналізуватимуться дані щодо обсягів виробництва чи імпорту хімічних речовин в Україні та рівень їх небезпечності, інформація щодо виготовлених чи ввезених на нашу територію нових хімічних речовин, щодо яких не проведено оцінку ризиків, дані офіційної державної статистики. Відомості про кожну виявлену загрозу вноситимуться у відповідний реєстр, який працюватиме у цілодобовому режимі», - пояснила заступниця Міністра Олена Крамаренко.

За її словами, потенційними джерелами загрози хімічній безпеці може бути й неналежне використання в промисловості технологій або низький рівень обізнаності персоналу щодо небезпеки, яку становлять хімічні речовини. Тож такі об'єкти також підлягатимуть моніторингу.

Затверджений Порядок визначає процедуру проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел і ведення Реєстру загроз хімічній безпеці.

Згідно з документом Реєстр призначений для збирання, зберігання, оброблення, обліку, захисту, відображення, використання, поширення та надання інформації про проведення моніторингу загроз хімічній безпеці та виявлення їх джерел.

У Реєстр вноситиметься інформація про кожну виявлену загрозу, її джерело, а також заходи, які необхідно здійснити для мінімізації ризиків, і строки їх виконання.

Щорічно за результатами моніторингу готуватиметься звіт, де також зазначатимуть пропозиції щодо посилення заходів безпеки. Такий документ оприлюднюватимуть на сайті Міндовкілля, а також надсилатимуть до Служби безпеки.

Важливо: установлено, що Реєстр загроз хімічній безпеці починає функціонувати через шість місяців з дня набрання чинності постановою № 891.

Відкрийте законодавство на 360! Спробуйте нову LIGA360 з інноваційними зв'язками документів. До кожного НПА - знайдуться пов'язані закони, судові рішення, практичні ситуації та аналітичні документи. Замовте презентацію для своєї компанії.

Зараз діє максимально вигідна ціна саме для тебе! Скориставшись Summer program від LIGA ZAKON, нові користувачі отримують знижку на рішення LIGA360. Деталі та умови акції за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини