Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кому і що не можна буде лобіювати в Україні: Рада ухвалила Закон

Реклама

Лобіюванням в Україні вважатимуть вплив (або спробу пливу) на нормативно-правовий акт чи його проєкт будь-якою особою у своїх комерційних інтересах або інтересах третьої сторони. Займатись ним не зможуть політичні партії, медіа, релігійні організації, кандидати на вибори Президента та ВРУ.

Про це йдеться у відповідних ухвалених парламентом законопроєктах №10373 (перше читання) та №10337 (в цілому), повідомила пресслужба партії "Слуга народу".

Зазначається, що ухвалення Закону про лобізм є однією з ключових рекомендацій Групи держав проти корупції (GRECO), та рекомендацією Єврокомісії на шляху до початку переговорного процесу про вступ України до ЄС.

Так, законопроєкт №10337 (ухвалено як Закон) запроваджує і врегульовує лобіювання.

«Лобіювання без реєстрації в Реєстрі прозорості буде вважатися незаконним. Визначальним для того, чи буде та чи інша діяльність лобіюванням, стане наявність в особи комерційного інтересу. Таким інтересом пропонується вважати - грошові кошти чи інше майно, особисті переваги, пільги, інші вигоди матеріального чи нематеріального характеру, які особа отримає чи може отримати в межах здійснення господарської діяльності після впливу (спроби впливу) на Верховну Раду, народного депутата, Кабмін, Президента тощо», - пояснив голова комітету з питань правової політики, народний депутат Денис Маслов.

Діяльність громадських об'єднань та різного роду неприбуткових організацій не вважатиметься лобіюванням, якщо вона не переслідує комерційні інтереси.

Також політичні партії, медіа, релігійні організації, кандидати на вибори не зможуть бути лобістами або просувати свої інтереси через лобістів.

Другий законопроєкт №10373 (пройшов перше читання) встановлює відповідальність за незаконне лобіювання.

«Ми передбачили створення Реєстру прозорості, на кшталт існуючого в Європейському союзі. У цьому Реєстрі мають реєструватися всі особи, які бажають здійснювати законний вплив на політиків та посадовців як у своїх власних комерційних інтересах, так і в комерційних інтересах третіх осіб, з метою прийняття законів, інших нормативно-правових актів. Ці особи повинні звітувати про свою діяльність, а також повідомляти про зустрічі з топслужбовцями», - сказав голова комітету.

Лобіювання без реєстрації в Реєстрі прозорості буде вважатися незаконним.

Правила ведення Реєстру буде затверджувати КМУ, а НАЗК буде виступати лише його технічним адміністратором та держателем.

Зазначається, що Закон буде введено в дію через 2 місяці після створення Реєстру прозорості. Отже, у потенційних суб'єктів лобіювання буде перехідний період - 2 місяці після створення Реєстру для того, аби зареєструватися у ньому, переукласти договору лобіювання та вчинити інші організаційні дії.

Хочеш отримати мільйони корисних документів, що аналізуються вмить? Спробуй LIGA360. Найповніша база українського законодавства й аналітики, алгоритми дій у робочих ситуаціях. А смарт-фільтри й зв'язки документів допоможуть отримати саме ту підбірку матеріалів, що вам потрібна. Спробуйте LIGA360 сьогодні, замовивши тестовий доступ.

Читайте також:

Актуальна судова практика Верховного Суду щодо протидії зловживання процесуальними правами

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини