Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив законопроєкт, що включає рекомендації ОЕСР щодо податкових стратегій

Реклама

Кабінет Міністрів схвалив розроблений Мінфіном у тісній співпраці з ОЕСР та іншими органами законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях».

Про це інформує Міністерство фінансів.

Зазначені Рекомендації Ради ОЕСР наголошують на важливості прийняття чіткого законодавства, що прямо забороняє відрахування з бази оподаткування хабарів іноземним посадовим особам у міжнародних ділових операціях, а також закликають до необхідності постійного моніторингу ефективності механізму заборони такого відрахування. При цьому відмова у податковому вирахуванні хабарів не залежить від відкриття розслідування правоохоронними органами або порушення судового провадження.

Головною метою законопроєкту є збільшення фінансового результату на суму витрат, щодо яких:

- у платника податків є підстави вважати, що наявні обставини (факти), які можуть свідчити про надання неправомірної вигоди;

- платник податків одержав інформацію від контролюючого органу про виявлені ним під час перевірки обставини (факти), які можуть свідчити про надання неправомірної вигоди;

- винесено обвинувальний вирок суду, що вони здійснювалися з метою надання платником податків неправомірної вигоди.

У Мінфіні пояснили, що прийняття Верховною Радою цього Закону дасть змогу внести зміни до Податкового кодексу, які сприятимуть запровадженню міжнародних податкових стандартів у сфері боротьби з підкупом іноземних посадових осіб, а також стане ще одним кроком на шляху до членства України в ОЕСР.

Довідково: ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) була заснована у 1961 році. Вона об'єднувала 38 країн-членів. Ця організація спрямована на сприяння політикам, що покращують економічний та соціальний добробут населення по всьому світу.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

ТОП судових рішень у спорах з податківцями

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини