Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

17 листопада набрав чинності порядок подання підзвітними фінустановами звіту про підзвітні рахунки відповідно до Загального стандарту звітності CRS

Реклама

З набранням чинності змінами до податкового законодавства щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності CRS фінансові агенти, які є підзвітними фінансовими установами для цілей Багатосторонньої угоди CRS та Загального стандарту звітності CRS (далі - ПФУ), з 1 липня 2023 року зобов'язані вживати заходів щодо належної комплексної перевірки з метою виявлення підзвітних рахунків та щороку, до 1 липня, подавати до Державної податкової служби звіт про підзвітні рахунки (далі - Звіт).

На це звертає увагу Міністерство фінансів.

17 листопада набрав чинності наказ Мінфіну від 25 вересня 2023 року № 516 «Про затвердження Порядку заповнення та подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди компетентних органів про автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки».

Наказом встановлено, що перший Звіт за звітний період, що розпочинається 1 липня 2023 року та завершується 31 грудня 2023 року (перший звітний період), подається ПФУ до 1 липня 2024 року. Надалі звітним періодом вважатиметься попередній календарний рік.

Порядок встановлює вимоги до форми та формату Звіту і визначає порядок його заповнення та подання до ДПС для подальшої передачі інформації компетентним органам підзвітних юрисдикцій відповідно до Багатосторонньої угоди CRS.

У Звіті надається інформація про всі підзвітні рахунки за звітний період. Якщо ПФУ у звітному році не має фінансових рахунків або якщо після застосування процедур належної комплексної перевірки у звітному році ПФУ не виявляє жодного фінансового рахунку, який є підзвітним для цілей Багатосторонньої угоди CRS, ПФУ подає «нульовий» звіт, в якому вказує про відсутність підзвітних рахунків у відповідному році.

Звіт формується із застосуванням XML-схеми «CRS XML Schema (v2.0)», розробленою Організацією економічного співробітництва та розвитку, і використовується в процесі автоматичного обміну інформацією між компетентними органами. XML-схему Звіту буде оприлюднено на офіційному вебпорталі ДПС.

Порядок визначає вимоги до заповнення елементів Звіту, опис довідників і правила щодо заповнення та подання виправленого Звіту, що встановлені на основі вимог Посібника для податкових органів щодо XML-схеми Загального стандарту звітності, що є доступним на сайті ОЕСР за посиланням.

Міністерство фінансів звертає увагу підзвітних фінансових установ про обов'язок стати на облік у ДПС (детальніше).

Водночас організації, які мали статус ПФУ станом на 30 червня 2023 року, зобов'язані стати на облік у ДПС до 31 грудня 2023 року.

Якщо ж організація не мала статусу ПФУ станом на 30 червня 2023 року або була створена (зареєстрована) починаючи з 1 липня 2023 року або пізніше, вона подає заяву про взяття її на облік у ДПС як ПФУ протягом 60 календарних днів після встановлення нею статусу ПФУ.

За повідомленням Урядового порталу

Потрібно більше роз'яснень і аналітики щодо нормативного акта? Спробуйте Legal Solution. Воно допоможе швидко зорієнтуватися в складних правових питаннях та дізнатися, як саме застосовуються НПА у вашій галузі. Замовте рішення за посиланням.

Читайте також:

Оподаткування та публічна фінансова політика: опубліковано тематичний огляд ключових позицій Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини