З 19 серпня 2023 року Національний банк уніс зміни до порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті.
Відповідна постанова Правління НБУ від 17 серпня 2023 року № 102 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» набрала чинності з 19 серпня.
Що передбачає ухвалений документ?
По-перше, розширено перелік інформації, яка повинна розміщуватися в касі банку, небанківської фінансової установи та оператора поштового зв'язку (далі - небанківська установа), їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти в доступному для огляду клієнтами місці:
1. Інформацією про юридичну особу - банк або небанківську установу, із зазначенням місцеперебування, номера телефону або номера телефону «гарячої лінії» (за наявності), адреси електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку (за наявності) для подання звернень клієнтів до банку, небанківської установи;
2. Контактною інформацією Національного банку із зазначенням місцеперебування, номера телефону універсальної «гарячої лінії», адреси електронної пошти, посилання на сторінку офіційного Інтернет-представництва для подання звернень клієнтів банку, небанківської установи до Національного банку.
По-друге, фізичним особам - нерезидентам надано можливість отримувати на поточні рахунки в гривнях кошти, сплата яких передбачена умовами цивільно-правових договорів. Це пов'язано з відповідними змінами в законодавстві України.
Довідково: Перелік інформації, що з 19 серпня повинна розміщуватися в касі банку, небанківської установи, їх відокремлених підрозділів, пункту обміну валюти:
копія наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют;
перелік валютно-обмінних операцій, які здійснює каса, пункт обміну;
повідомлення про обов'язковість здійснення касиром операції сторно в разі звернення клієнта з відмовою від здійсненої валютно-обмінної операції;
витяг із наказу про встановлення тарифів комісійної винагороди за здійснення операції з обміну готівки;
повідомлення про касира каси, який здійснює валютно-обмінні операції;
копія банківської ліцензії або ліцензії/витягу з реєстру осіб, яким видано ліцензію на здійснення валютних операцій;
місцезнаходження каси;
інформація про юридичну особу - банк або небанківську установу: місцезнаходження, номер телефону або номер телефону «гарячої лінії» (за наявності), адреса електронної пошти, посилання на інтернет-сторінку (за наявності) - додано;
контактна інформація Національного банку: місцезнаходження, номер телефону універсальної «гарячої лінії», адреса електронної пошти, посилання на сторінку офіційного Інтернет-представництва - додано.
Алгоритм дій громадян у випадку виникнення порушень під час здійснення валютно-обмінних операцій:
потрібно звернутися зі скаргою до керівництва банку чи небанківської фінансової установи, яка порушує правила обміну валют, щоб вони були в курсі порушень їх підлеглих;
якщо реакції з боку керівництва банку чи небанківської фінансової установи немає, слід звернутися до Національного банку.
За повідомленням Національного банку
Хочеш отримати мільйони корисних документів, що аналізуються вмить? Спробуй LIGA360. Найповніша база українського законодавства й аналітики, алгоритми дій у робочих ситуаціях. А смарт-фільтри й зв'язки документів допоможуть отримати саме ту підбірку матеріалів, що вам потрібна. Спробуйте LIGA360 сьогодні, замовивши тестовий доступ.
Відкрийте бізнес-сезон з LIGA360:Юрист. Отримайте знижку -10% при купівлі рішення на рік. Оберіть свій тариф прямо зараз.
Читайте також: