Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін урегулював надання статусу УБД добровольцям – цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України

Реклама

Уряд урегулював надання статусу учасника бойових дій добровольцям - цивільним особам, які брали безпосередню участь у захисті України.

Відповідні зміни внесено до постанови Кабміну № 413 під час урядового засідання 11 липня, повідомляє Мінветеранів.

Йдеться про процедуру встановлення статусу учасника бойових дій (УБД) цивільним особам, які з 24 лютого по 25 березня 2022 року самостійно або у складі добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ брали участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією рф проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Зазначається, що рішення про надання статусу УБД таким особам прийматиме утворена Мінветеранів міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Для надання статусу УБД таким особам необхідно подати на розгляд вищезазначеної комісії документи, які підтверджують їх участь у бойових діях, а саме:

  • довідку, видану командиром (начальником) військової частини, у взаємодії з якою особа сама або в складі добровольчого формування брала безпосередню участь у здійсненні заходів із захисту України (згідно з додатком 6 до постанови Кабміну від 20.08.2014 № 413);

  • у разі відсутності вищезазначеної довідки - нотаріально завірені свідчення не менше ніж трьох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД, одним із яких є командир підрозділу, у зоні відповідальності якого перебувала особа або добровольче формування) про період безпосередньої участі в здійсненні заходів із захисту України.

Водночас особи, які отримали поранення, контузію, каліцтво, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю, самокалічення) та не мають відповідної довідки, подають на розгляд комісії:

  • нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків (з числа військових, яким вже встановлено статус УБД) про період безпосередньої участі таких осіб в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України;

  • медичні документи, що підтверджують отримання особою поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у здійсненні таких заходів.

Заяву та необхідні документи необхідно подати/надіслати поштою до Мінветеранів за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

За повідомленням Урядового порталу

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Екстрена допомога за єдиним номером 112: затверджено Положення про інформаційно-комунікаційну систему

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини