Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Постанова про використання Платформи реєстрів набрала чинності

Реклама

22 квітня набрала чинності урядова постанова від 18 квітня 2023 року № 356 «Деякі питання створення та функціонування державних електронних платформ для ведення публічних електронних реєстрів».

Документом затверджено:

  • Положення про інформаційну систему "Програмна платформа для розгортання та супроводження державних електронних реєстрів";

  • Порядок використання програмного забезпечення "Програмна платформа для розгортання та супроводження державних електронних реєстрів".

Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації доручено протягом одного місяця розробити та затвердити примірну форму договору про приєднання до інформаційної системи "Програмна платформа для розгортання та супроводження державних електронних реєстрів".

Раніше Держспецзв'язку повідомляло, що завдяки використанню Платформи реєстрів міністерства, центральні органи виконавчої влади, державні підприємства, установи та організації матимуть можливість швидко й зручно створювати і керувати публічними реєстрами. Вона покликана підвищити ефективність надання державних послуг у режимі онлайн.

На відміну від традиційного підходу до розроблення реєстрів, Платформа дає можливість державі досягти оптимального балансу між вимогами до безпеки даних, швидкістю розгортання і вартістю володіння реєстром. Це - наступний крок до цифровізації публічних послуг, зазначили у Держспецзв'язку.

Спроститься й життя українців. Державні органи через Платформу реєстрів самі зможуть формувати стандартні запити на інформацію, яка їм потрібна для роботи, і автоматично «підтягуватимуть» документи, необхідні для надання послуг громадянам.

Платформа реєстрів дає змогу не лише створювати нові бази даних, а й технічно удосконалювати і поступово переносити на Платформу застарілі реєстри. При цьому будь-яка зміна даних у інформаційних ресурсах, які розміщені на Платформі реєстрів, фіксується. Це унеможливлює несанкціоновані втручання в роботу реєстрів чи внесення змін до них.

Для розроблення реєстрів із використанням Платформи не потрібні великі команди фахівців високого рівня. Опанувати інструменти можна легко і швидко. Для розробників проводитимуть навчання і надаватимуть консультації.

За функціонування згаданої Платформи відповідає ДП «Українські спеціальні системи» (ДП «УСС»), що належить до сфери управління Адміністрації Держспецзв'язку.

Команди Мінцифри та Держспецзв'язку вже протестували Платформу та скоро будуть запускати її для багатьох органів державної влади. Окрім цього, у подальшому Україна зможе ділитися власним досвідом упровадження Платформи з іншими країнами, які активно цифровізуються.

Майбутнє юридичного ринку вже тут! Спробуйте перше рішення для українських юристів LIGA360, яке поєднало весь обсяг судової практики та законодавства - та аналізує їх за технологіями великих даних. Ухвалюйте максимально інформовані правові рішення з LIGA360.

Читайте також:

GDPR комплаєнс для ІТ-компанії: юридичні аспекти

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини