Кабмін визначив механізм формування єдиного для всіх переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або які тимчасово окуповані російською федерацією.
Відповідну постанову прийнято на урядовому засіданні 6 грудня 2022 року, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.
Відтепер єдиним джерелом інформації про такі території є наказ Мінреінтеграції, погоджений Міноборони та сформований на підставі пропозицій обласних військових адміністрацій.
Зараз діє перелік, затверджений наказом Мінреінтеграції № 75. Він створювався для забезпечення виплат ВПО, але його почали використовувати й в інших цілях. Зокрема, наявність громади в переліку могла стати підставою для обмеження доступу до публічних електронних реєстрів.
З огляду на це, Прем'єр-міністр доручив Мінреінтеграції розробити перелік, який забезпечить єдність адміністративної практики та цілісність державної політики.
Новий перелік передбачає дві градації ведення бойових дій на території: активні та можливі. Також він містить окремий список окупованих територій. Додано графу з датою початку та завершення бойових дій та тимчасової окупації.
Важливо, що новий перелік буде масштабуватись до рівня окремих населених пунктів, а не громад, як це є зараз. Повідомляється, що такий принцип формування переліку дасть змогу більш ефективно вирішувати питання відновлення доступу до реєстрів, а також додасть гнучкості при визначенні належності чи неналежності певної території до тимчасово окупованих.
LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.
Читайте також:
Що робити, коли обвинувачений перебуває в ЗСУ: судова практика