Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Вища рада правосуддя вимагає терміново затвердити механізм притягнення до відповідальності суддів-колаборантів

Реклама

Члени Вищої ради правосуддя наполягають на ухваленні законодавчих змін, які дадуть змогу, незважаючи на відсутність повного складу Ради, притягувати до відповідальності суддів, які порушили присягу. Про це повідомила прес-служба ВРП.

"На превеликий жаль, через вимушену відсутність конституційного складу органу Вища рада правосуддя впродовж тривалого періоду позбавлена можливості виконувати свої повноваження, зокрема надавати згоду на затримання судді, утримання його під вартою. Неможливість адекватно реагувати на ганебні прояви колабораційної діяльності серед суддів шкодить авторитету судової влади та державі загалом.

Вища рада правосуддя вкотре закликає парламентарів невідкладно прийняти зміни до чинного законодавства та тимчасово (до формування повного складу Ради) надати діючим членам ВРП повноваження ухвалювати відповідні рішення щодо суддів-зрадників. Відповідно до статті 131 Конституції України виключно у Вищій раді правосуддя може бути ухвалене рішення про надання згоди на затримання судді чи утримання його під вартою, про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Після початку повномасштабного збройного вторгнення загарбників в Україну Вища рада правосуддя більше ніж п'ять разів зверталася до народних депутатів щодо необхідності передання цих особливо важливих у час війни повноважень ВРП діючим членам Ради. Однак, на жаль, наразі така позиція не  підтримана", - йдеться в повідомленні.

Суддівська спільнота не толерує і не буде толерувати жодні прояви антиукраїнських настроїв, що матимуть місце в діяльності представників судової гілки влади, тим більше в умовах війни проти України. Про це йдеться в заяві пресслужби Ради суддів України.

"Нещодавно опубліковані записти Служби безпеки України, зміст яких вказує на можливу причетність одного із суддів до вчинення дій, які несумісні із високим званням судді, завдають шкоди авторитету правосуддя.

Водночас, змушені наголосити, що правову оцінку цим записам може бути надано тільки в процесуальний спосіб під час розгляду кримінального провадження або ж у рамках відповідного дисциплінарного провадження", - вказала РСУ.

Зазначається, що сьогодні всі зусилля органів та установ судової гілки влади спрямовані на відновлення роботи Вищої ради правосуддя, в тому числі з тією метою, щоб діям суддів, які причетні до антиукраїнської діяльності, була надана належна правова оцінка.

Нагадаємо, що повідомлено про підозру судді Північного апеляційного господарського суду, який агітував знайомих за підтримку «русского міра» в Києві

Водночас через відсутність законодавчого врегулювання функціонування Вищої ради правосуддя (ВРП) затримати цього зловмисника неможливо, навіть після оголошення підозри. Тому що ВРП - це єдиний орган, уповноважений надати дозвіл на затримання суддів.

Історію судової справи можна переглянути на ІТ-платформі LIGA360. Дізнайтеся, чи не було рішення переглянуто чи скасовано, дізнайтеся деталі справи та оцініть тривалість розгляду. Подробиці за посиланням.

Читайте також:

Суд наклав арешт на 49 земельних ділянок в Київській області, які належать громадянам рф

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини